Місто

Житомирянам, які обурені зрізанням дерев біля фонтану на Польовій, пообіцяли виїзну нараду у сквері

29 July 2019, 10:54

Незаконно зрізані дерева, які заважають реконструкції скверу біля фонтану «Космонавт» на Польовій, обурили місцевих жителів.

Про це говорили на позачерговому засіданні виконкому Житомирської міської ради 29 липня.

«До мене звернулися жителі Польової, де підрядник зрізав дерева у сквері. Людей цікавлять підстави зрізання дерев, в тому числі – голубої ялинки. Люди, які днями зрізали дерева, не надали жодних документів. Як стало відомо, зрізати мають 43 дерева. Люди проти зрізання дерев, які створюють затишок у сквері. Вони просять не знищувати здорові дерева, а хоча б перенести їх в інше місце. Питають,:хто надавав повноваження на зрізання 4 дерев 26 липня. Крім того, є чимало питань щодо самої реконструкції скверу та майдану: де буде туалет, куди дівають червоний граніт з алей. Є звернення, є багато підписів мешканців навколишніх будинків», - сказала член виконкому Наталя Волинець.

Мер Сергій Сухомлин зауважив, що під час реконструкції скверу на перетині вулиць Лятошинського та Небесної сотні теж були захисники дерев.

«Схожу ситуацію ми мали на Лятошинського, пішли на зустріч активістам і не зрізали деякі дерева, а тепер вони стоять сухі та аварійні. Їх треба було зрізати. Якщо ви бачили – там старі дерева зрізали, а на їхнє місце висаджуються не маленькі дерева, а триметровий, тобто затінок буде. Якщо ми маємо наводити благоустрій, то це варто робити. Тому пропоную зараз зняти це питання з розгляду виконкому і завтра о 19.00 провести виїзну нараду на Польовій», - Сухомлин.

На виконком прийшли й мешканці будинків на майдані Польовому, які виступили проти зрізання дерев. Вони стверджують, що хочуть мати гарний сквер, але проти зрізання березового гаю та голубих ялин. Люди кажуть, що не враховані кліматичні умови і сильні вітри, не враховані доріжки, де люди звикли ходити, їх укладають в іншому напрямку.

«Там дерева довго не приймалися, їх висаджували кучно і з великим комом ґрунту – і тільки тоді вони прийнялися. А тепер їх зрізають. А жодного акту обстеження дерев ніхто не показав», - обурюються мешканці.

Мер нагадав про ескізний проєкт, який передбачає, зокрема, дитячий майданчик, й частину насаджень треба видаляти.

«У фейсбуці ви бачили ескізний проєкт, подивіться, будь ласка, робочий проєкт з усіма комунікаціями та насадженнями. Там треба встановити туалет, а для нього треба провести комунікації, треба встановити дитячий майданчик – для цього треба зрізати частину насаджень. Акти обстеження дерев є, але рішення про зрізання дерев дійсно не приймалося. Завтра чекаю вас на зустрічі й усі разом прийматимемо спільне рішення», - сказав Сергій Сухомлин.

Він також зауважив, що рішення про зрізання дерев дійсно не виносилося на розгляд виконкому, тому підрядник діяв незаконно.

«Ми при розгляді даного питання врахуємо це і зобов’яжемо підрядника за власний рахунок висадити ялинки, зрізані незаконно», - заявив мер Житомира.

Така пропозиція усіх задовольнила, і мешканці Польової залишили засідання й пішли готуватися до зустрічі у сквері, яка запланована на 19:00 год. 30 липня.

Подробиці дивіться у відеосюжеті.

Нагадаємо, 22 травня цього року мер Сергій Сухомлин оприлюднив візуалізацію реконструкції скверу біля фонтану на Польовій в «космічному» стилі.

Як повідомляв Житомир.info, в листопаді 2018 року на площі Польовій, 8 розпочали будівництво «Прозорого офісу» в приміщенні Корольовської районної ради. Тендер на реконструкцію адмінбудівлі і створення там ЦНАПу у форматі «Прозорого офісу» виграло житомирське ТОВ «Зодчество ЛТД» з ціновою пропозицією 35 млн 410,7 тис. грн. Роботи мають бути завершені до кінця 2019 року. 1 березня 2019 року головний архітектор Житомира Юрій Безбородов розповідав, що фонтан на Польовій планують осучаснити та відремонтувати площу навколо нього. На початку червня Кабінет міністрів України затвердив виділення 10,6 млн грн на благоустрій території скверу на Польовій.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком сквер дерева Польова  
Матеріали по темі