Суспільство

Житомирянка домоглася повернення 3 тис. грн за неякісні панчохи проти варикозу

6 August 2019, 15:41

Жінка придбала в одному з магазинів Житомира трикотажний виріб лікувального призначення, однак річ виявилася неякісною. Тож жінка домоглася, аби їй повернули гроші за товар.

Про це 6 серпня повідомила пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області.

«До Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області надійшло звернення споживача, яка придбала у одному зі спеціалізованих магазинів м. Житомира компресійні трикотажні вироби вартістю 3170 гривень (виділено редакцією), у яких під час короткотривалого використання проявився недолік, який призвів до неможливості використовувати їх за призначенням. Споживач звернулась до магазину з заявою про повернення коштів, у чому їй було відмовлено. Після письмового звернення споживача до ГУ ДПСС у Житомирській області спеціалісти управління захисту споживачів надали суб’єкту господарювання роз’яснення щодо порушення ним вимог чинного законодавства у сфері захисту споживачів», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в результаті роботи, проведеної спеціалістами управління захисту споживачів, суб’єкт господарювання відшкодував споживачу кошти у сумі 3170 гривень.

У пресслужбі ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області у коментарі Житомир.info уточнили, що мова йде про антиварикозні панчохи, які придбала для себе місцева жителька. Однак, не помітивши жодного ефекту від використання панчіх, жінка спробувала повернути свої кошти.

«Жінка їх одягнула і зрозуміла, що вони не надають компресійної дії. Власник торгової точки спочатку відмовлявся повертати кошти, мотивуючи це тим, що, можливо, якість була втрачена через неправильне використання», – пояснили у пресслужбі.

Проте, зрозумівши, що потрібно буде проводити експертизу, власник вирішив, що відразу відшкодувати вартість товару буде вигідніше.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області нагадують споживачам, що відповідно до п.4 ст.17, у разі, коли під час гарантійного строку необхідно визначити причини втрати якості продукції, продавець (виконавець, виробник) зобов’язаний у триденний строк з дня одержання від споживача письмової згоди організувати проведення експертизи продукції. Експертиза проводиться за рахунок продавця (виконавця, виробника). Якщо у висновках експертизи буде доведено, що недоліки виникли після передачі продукції споживачеві внаслідок порушення ним встановлених правил використання, зберігання чи транспортування або дій третіх осіб, вимоги споживача не підлягають задоволенню, а споживач зобов’язаний відшкодувати продавцю (виконавцю, підприємству, яке виконує його функції) витрати на проведення експертизи. Споживач, продавець (виконавець, виробник) мають право на оскарження висновків експертизи у судовому порядку.

Як повідомляв Житомир.info, у березні 2019 року пресслужба ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області інформувала, що в одному з магазинів Житомира місцева жителька придбала телевізор вартістю 30 тис. грн, який виявився з дефектами. Споживачу вдалося повернути кошти за бракований товар.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держпродспоживслужба споживач відшкодування  
Матеріали по темі