Місто

​Житомирські волонтери нарахували на 20% менше безпритульних собак, ніж їх було у 2017 році

19 August 2019, 18:39

Житомирські волонтери підбили підсумки підрахунку безпритульних тварин, який проводили впродовж останніх кількох днів. За вихідні представники центру захисту тварин разом із небайдужими житомирянами фотографували та вносили інформацію про собак-безхатьків у спеціальний мобільний додаток.

Основна проблема при підрахунку безпритульних песиків була такою ж, як і у 2017 році. Тоді порахувати тварин, які знаходились на закритих підприємствах, було неможливо. Цьогоріч волонтери стикнулись із такою самою проблемою. Втім, загалом, навіть із урахуванням цієї похибки, результати свідчать про зменшення кількості безпритульних собак.


«У порівнянні з 2017 роком у нас на 20% скоротилась чисельність безпритульних тварин. Початкові дані - 1598, враховуючи похибку щодо закритих підприємств і інших важкодоступних місць, це плюс 300-400 тварин. Отже, близько двох тисяч ми на сьогодні маємо. Показник стерилізації збільшився. Зрозуміло, що він збільшився за рахунок безперервної масової стерилізації, і ми є одним із передових міст, які проводили підрахунок. Їх небагато, але ми на першому місці. І наступний дуже важливий показник — потенційно господарські тварини. Потенційно господарські тварини — це ті тварини, які перебувають без власників на вулиці. Якщо вони не стерилізовані, а вони зазвичай не стерилізовані, вони додатково поповнюють популяцію. І цей показник, на жаль, на півтора відсотка зріс в порівняні із 2017 роком», - розповіла про результати роботи волонтерів директорка КП «Центр захисту тварин» Олександра Мельник.

Повністю прибрати безпритульних тварин із вулиць Житомира неможливо, однак за кілька років можна знизити популяцію песиків-безхатьків.

«Я думаю, що для нашого міста комфортна цифра буде 500-600, не менше. В основному по місту робота пророблена, зараз нам потрібно перекрити шляхи міграції з найближчих ОТГ і впровадити хоча б елементарні правила обов’язкової реєстрації, стерилізації. Якщо це все зробити найближчим часом і підійти системно, то я думаю, що максимум до 5-ти років ми знизимо кількість безпритульних тварин до комфортної й безпечної для міста. Ми не забуваємо, що із собаками пов’язані прикрі випадки. І ми маємо турбуватись не лише тільки про тварин, але й про жителів міста», - сказала Олександра Мельник.

За словами мера Житомир, зараз у місті стерилізовано близько 50% собак. Якщо протягом двох років місто досягне показника 70%, ріст популяції зупиниться і почне зменшуватися до комфортної для міста цифри.

«В Європі є дуже багато міст, де немає безпритульних тварин, немає зовсім. До цього потрібно теж прагнути. Але це — в першу чергу гуманне ставлення людей до тварин. Там люди перш за все беруть до себе додому якраз тварин з вулиці, безпородних. Це трішки інша свідомість людей. Це шлях, і нам теж його потрібно буде пройти, якщо ми говоримо про гуманне суспільство», - вважає мер Житомира Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, 16 серпня представники центру захисту тварин Житомирської міської ради разом з 14-ма волонтерами розпочали рахували безпритульних собак на вулицях міста.

Як повідомляв Житомир.info, 14 листопада 2018 року в КП «Центр захисту тварин» інформували, що з початку року (з 1 січня 2018-го до вказаної вище дати) було стерилізовано більше тисячі тварин і безкоштовно прочіповано 1013 собак, також надійшло 19 достовірних звернень щодо укусів собак.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: собака пес безпритульна тварина ЦЗТ Мельник  
Матеріали по темі