Влада

​На сесії розповіли про зупинку єдиного в Житомирі комунального томографа, на ремонт якого треба 1,5 млн грн

22 серпня 2019, 14:13

У лікарні №1 міста Житомира зламався єдиний в місті комунальний комп’ютерний томограф.

Про це на позачерговій сесії 22 серпня заявив позафракційний депутат Житомирської міськради Олександр Рибак.

«Учора був у нашій комунальній лікарні №1, там виникла нагальна проблема: зупинився наш єдиний у місті комунальний комп’ютерний томограф. Прошу депутатів вивчити це питання до чергової сесії, там потрібно закупити нову трубку, ціна питання – близько півтора мільйона гривень», - сказав Рибак.

На це Житомирський міський голова Сергій Сухомлин відповів, що в мерії вже знають про цю проблему.

«Так, мільйон п’ятсот чи мільйон шістсот. Ми це знаємо і вже пропрацьовуємо, готується проєкт рішення. З головними лікарями ми це питання відпрацювали. Будемо розглядати пропозицію (щодо виділення коштів)», - сказав мер.

Депутатів також цікавило, чи можуть люди соціально незахищених верств, які потребують обстеження і не мають зайвих коштів, скористатися таким же апаратом в обласній клінічній лікарні. Голова фракції ВО «Свобода» в Житомирській міській раді Віктор Брокарєв, який працює лікарем-кардіоаритмологом в Житомирській обласній клінічній лікарні імені Гербачевського, відповів, що на період ремонту люди можуть звертатися з направленнями.

Заступниця мера Марія Місюрова, яка курує питання охорони здоров’я, зауважила, що проблема томографа є важливою і нагальною.

«У нас є інсуліновий центр, до нас потрапляють люди у важкому стані, і тут гостро стоїть питання транспортування та логістики, тому що потрібно надавати допомогу в перші дві години. Тому я думаю, що управлінню охорони здоров’я зі швидкою допомогою потрібно розробити логістичний план, як доставляти пацієнтів. Але все-таки це питання нагальне, тому що вимогами НСЗУ (Нацслужби здоров’я, - ред.) ми не можемо відповідати, не маючи цього комп’ютерного томографа, який працює ургентно 24/7. Дійсно це нагальна потреба, і її потрібно вирішити», - сказала посадовиця.

Нагадаємо, у січні 2018 року пресслужба ОДА повідомила про відкриття в Житомирській обласній клінічній лікарні нового комп'ютерного томографа, за який заплатили 11 млн 997 тисяч гривень з обласного бюджету. Повідомлялося, що до цього часу в області функціонувало лише два комунальних комп'ютерних томографа: на базі діагностичного центру та центральної міської лікарні №1 м. Житомира.

12 лютого 2018 року Житомирська обласна лікарня прозвітувала, що на комунальному томографі за місяць безкоштовно обстежили 1000 людей.

Як повідомляв Житомир.info, 22 серпня в Житомирській раді пройшла позачергова сесія на три питання, на якій вручили грамоту Верховної ради керівниці Центру танцю Інні Бурдейній та виділили 15 млн грн на розрахунки трьох комунальних підприємств за електроенергію.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сесія Рибак томограф  
Матеріали по темі