Політика

Суд визнав, що колишній нардеп від Житомира задля власних інтересів захотів повну перевірку декларації співробітника НАБУ

25 листопада 2019, 13:57

Колишнього нардепа визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення.

Про це 25 листопада повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура на своїй Facebook-сторінці.

«За участі прокурорів САП 22 листопада 2019 року Печерським районним судом м. Києва розглянуто протокол НАЗК про вчинення народним депутатом України 8 скликання адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Суд дійшов висновку, що колишній депутат умисно вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів. Йдеться про направлення ним у лютому 2018 року до Національного агентства депутатського звернення у порядку ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України» про проведення повної перевірки декларацій одного зі співробітників правоохоронного органу, від якого, за версією сторони обвинувачення, депутат неодноразово отримував неправомірну вигоду, внаслідок чого був викритий правоохоронцями влітку 2017 року та повідомлений про підозру», - йдеться у повідомленні.

Зважаючи на закінчення строків для накладення адміністративного стягнення, справа про адміністративне правопорушення судом закрита. Наразі відповідна постанова суду не набрала законної сили й може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена.

Нагадаємо, в березні 2019 року Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляло, що до суду направлений протокол про адміністративне правопорушення стосовно народного депутата Борислава Розенблата (обраний у 2014 році від Житомирського округу №62 – ред.), який користуючись наданими йому депутатськими повноваженнями, звернувся до НАЗК із депутатським зверненням з питання, що становило його приватний інтерес: проведення Національним агентством повної перевірки декларацій щодо одного зі співробітників Національного антикорупційного бюро України, котрий є свідком сторони обвинувачення у кримінальному провадженні, у якому підозрюється народний депутат.

Печерський суд м.Києва розглядав справу щодо нардепа, який вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Покарання за вказаною статтею передбачає накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 грн до 6800 грн).

Як повідомляв Житомир.info, Верховний суд України задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і направив кримінальне провадження по «бурштиновій справі» з Печерського районного суду м. Києва на розгляд до Вищого антикорупційного суду. Засідання у справі, де один з обвинувачених – Борислав Розенблат, призначене на 11 грудня 2019 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд САП Розенгблат НАБУ  
Матеріали по темі