Політика

Печерський райсуд Києві розглядає три справи, в яких фігурує нардеп від Житомира

14 травня 2019, 11:26

Найближчим часом Печерський районний суд міста Києва розглядатиме три справи, в яких фігурує народний депутат від Житомира Борислав Розенблат.

На 22 травня призначений розгляд справи про адміністративне правопорушення, пов’язане з порушенням вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, де відповідачем виступає нардеп.

Нагадаємо, в березні 2019 року Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляло, що до суду направлений протокол про адміністративне правопорушення стосовно народного депутата Борислава Розенблата, який користуючись наданими йому депутатськими повноваженнями, звернувся до НАЗК із депутатським зверненням з питання, що становило його приватний інтерес: проведення Національним агентством повної перевірки декларацій щодо одного зі співробітників Національного антикорупційного бюро України, котрий є свідком сторони обвинувачення у кримінальному провадженні, у якому підозрюється народний депутат.

Нардеп вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, покарання за вказаною статтею передбачає накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 грн до 6800 грн).

5 червня відбудеться чергове судове засідання у «бурштиновій справі», де Борислав Розенблат є одним з шести обвинувачуваних.

Розенблат обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»), ст. 369-2 («Зловживання впливом») Кримінального кодексу України. Покарання за ч.4 ст. 368 передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. За зловживання впливом нардеп може отримати штраф від 750 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 12 тис. 750 грн до 25 тис. 500 грн) або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Нагадаємо, 18 лютого 2019 року Київській апеляційний суд задовольнив клопотання адвокатів визначив обвинуваченого Борислава Розенблата та визнав підсудність кримінального провадження стосовно народного депутата за Печерським районним судом міста Києва, а не за Голосіївським райсудом.

На 10 червня призначений розгляд справи про захист честі, гідності та ділової репутації, визнання недостовірної інформації. У цій справі народний депутат Борислав Розенблат виступає позивачем, а відповідачі – Кривенко Володимир Володимирович, заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, та Генеральна прокуратура України.

Нардеп в серпні 2017 року звернувся з цим позовом до Шевченківського районного суду Києва, але постановою Апеляційного суду міста Києва справу було передано до Печерського райсуду і 1 серпня 2018 року він прийняв цивільну справу до свого провадження.

Скріншот зі сторінки Печерського райсуду

Як повідомляв Житомир.info, 20 червня 2017 року детективи НАБУ та прокурори САП повідомили про підозру шести особам, причетним до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні, серед яких – два охоронця народного депутата Борислава Розенблата. 18 липня Солом'янський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід народному депутату Бориславу Розенблату у вигляді застави в розмірі 7 млн грн, присудив носити електронний браслет та здати закордонні паспорти. 9 лютого 2018 року Солом'янський райсуд Києва ухвалив зняти з нардепа електронний браслет. Розенблат також хотів скасувати запобіжний захід у вигляді застави в 7 млн грн, але суд відмовив. В лютому 2018 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визнали зібрані докази достатніми та доручили детективам НАБУ сповістити про цей факт підозрюваних та відкрити їм матеріали справи для ознайомлення, цей процес був завершений на початку серпня, після чого детективи НАБУ склали обвинувальний акт, який 20 серпня передали прокурорам САП для вручення підозрюваним та подальшого скерування до суду.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд Розенблат  
Матеріали по темі