Влада

Житомирські депутати просять ДАБІ перевірити будівництво скандальної АЗС, а мешканцям дадуть довіреність для звернення до суду

28 листопада 2019, 12:40

Депутати Житомирської міської ради звернуться до ДАБІ України щодо перевірки дозвільних документів на будівництво АЗС на проспекті Незалежності, 29.

Таке рішення прийняли на позачерговій сесії житомирської міської ради 28 листопада. За звернення проголосували 22 депутати з 23 присутніх. Також на сесію прийшли противники будівництва АЗС і закликали депутатів їх.

«Нас ніхто не чує, нам страшно там жити. Ніхто не бере відповідальності за наше життя, нас посадили на таку бомбу. Ніхто не запитав нас, є громадські слухання, але доказано, що вони сфальсифіковані. Депутати, допоможіть нам вирішити це питання», - закликала місцева мешканка Олена.


Також депутати уповноважили Житомирського міського голову на видачу довіреності представникам громади для звернення до суду.

«Давайте не обманювати самі себе. Оце подання в ДАБІ, яке саме затвердило документи, ви хочете, щоб воно спростувало свої рішення? Я не думаю. Таким чином ми втягуємо час, місяць пройде, поки ми отримаємо відповідь, заправку вже можуть побудувати. Тому треба подати другий позов до суду з обґрунтуванням тих порушень. Таким чином, на основі відкритого судового провадження зупинити на час розгляду будівництво та чекати відповідь від ДАБІ, можливо, він виявляється чесним», - вважає депутат міської ради Геннадій Махорін.

Після мешканці заявили, що хотіли бачити в порядку денному питання про мораторій.

«Люди прийшли слухати голосування за мораторій, а ви його навіть у порядок денний не включили. Вчора ви проголосували за звернення. Рішення міської ради вчора - заборона проведення будівельних робіт на земельній ділянці на проспекті Незалежності, 29: «за» 16, проти «0», утримались «4». Після цього люди попросили ще раз скликати сесію та проголосувати за мораторій», - зазначив з трибуни «гість» сесії Олександр Міщенко.

На це міський голова дав роз'яснення щодо рішення депутатів та закрив сесію.

«Ми ще вчора говорили людям, що мораторій - це заведення людей у глухий кут, у нас немає таких повноважень», - каже міський голова.

Нагадаємо, на позачерговій сесії Житомирської міської ради ввечері 27 листопада депутати розглядали проєкт рішення щодо накладення мораторію на будівництво АЗС на проспекті Незалежності, 29. Після обговорення мер поставив на голосування проєкт рішення, який підготував представник мешканців будинків біля ділянки, де зводять автозаправну станцію, але для прийняття рішення не вистачило голосів: «за» проголосували лише 16 депутатів. Мер закрив позачергове засідання, а обурені люди залишалися у сесійній залі та скандували «Ганьба!».

Як повідомляв Житомир.info, протести проти будівництва АЗС на проспекті Незалежності, 29 тривають ще з 2017 року. Так, 23 серпня 2017 житомиряни перекрили проспект Незалежності, протестуючи проти заправки біля своїх будинків, 31 серпня люди знову перекрили проспект Незалежності, безперервно рухаючись двома пішохідними переходами. Законність будівництва заправки мала перевірити місцева прокуратура, до якої за допомогою звернулись обурені мешканці прилеглого мікрорайону. У міській раді тоді створили робочу групу щодо цього будівництва, проте вже у вересні 2017 вона припинила свою роботу, бо громада подала до суду.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сесія АЗС заправка просп. Незалежності  
Матеріали по темі