Влада

Мер Житомир знову зібрав позачергову сесію, щоб розглянути питання заборони будівництва АЗС

28 листопада 2019, 09:19

На ранок 28 листопада мер Сергій Сухомлин скликав позачергову сесію міської ради, щоб розглянути питання мораторію на будівництво АЗС на проспекті Незалежності, 29.

Засідання мало початися о 8:30, але мер відкрив сесію лише о 9:10. З 42 депутатів присутні 23.

Нагадаємо, на позачерговій сесії Житомирської міської ради депутати ввечері 27 листопада розглядали проєкт рішення щодо накладення мораторію на будівництво АЗС на проспекті Незалежності, 29.

Після обговорення мер поставив на голосування проєкт рішення, який підготував представник мешканців будинків біля ділянки, де зводять автозаправну станцію, але для прийняття рішення не вистачило голосів: «за» проголосували лише 16 депутатів. Мер закрив позачергове засідання, а обурені люди залишалися у сесійній залі та скандували «Ганьба!».

Як повідомляв Житомир.info, протести проти будівництва АЗС на проспекті Незалежності, 29 тривають ще з 2017 року. Так, 23 серпня 2017 житомиряни перекрили проспект Незалежності, протестуючи проти заправки біля своїх будинків, 31 серпня люди знову перекрили проспект Незалежності, безперервно рухаючись двома пішохідними переходами. Законність будівництва заправки мала перевірити місцева прокуратура, до якої за допомогою звернулись обурені мешканці прилеглого мікрорайону. У міській раді тоді створили робочу групу щодо цього будівництва, проте вже у вересні 2017 вона припинила свою роботу, бо громада подала до суду.

Восени 2019 року знову почалися протести: 22 вересня перекривали вулицю Покровську, 22 жовтня кілька десятків людей вийшли на проспект Незалежності: ходили по пішохідному переходу з плакатами та дитячими візками, виступаючи проти будівництва заправки. 28 жовтня противники будівництва АЗС прийшли до начальника управління ДАБІ Житомирської області Сергія Сербіна. Людям дали відповідь на усний запит щодо екологічності будівництва АЗС. 11 листопада на проспекті Незалежності в Житомирі знову кілька людей перекривали дорогу на знак протесту проти будівництва заправки. Під час акції стався конфлікт між жителями прилеглих будинків та групою молодиків, які представилися працівниками охоронної фірми.

Богунський райсуд Житомира відмовив в арешті земельної ділянки на проспекті Незалежності: будівництво АЗС відновилося, після цього відбулася чергова акція проти будівництва АЗС на проспекті Незалежності, 29, а 25 листопада люди упродовж двох годин перекривали рух транспорту на вулиці Великій Бердичівській. Потім міський голова Сергій Сухомлин виїхав на об’єкт, де у його присутності та за участю жителів мікрорайону виміряли відстань від житлових будинків до цистерн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада сесія АЗС  
Матеріали по темі