Місто

​У Житомирському агроуніверситеті відкрили лабораторію Інжинірингової школи Noosphere

29 November 2019, 10:14

Новітнє обладнання, потужні комп’ютери та консультації із науковцями - всі ці умови відтепер доступні для студентів та школярів міста в стінах Житомирського національного агроекологічного університету.

28 листопада тут відкрили лабораторію Інжинірингової школи Noosphere. До запуску лабораторії ГО «Асоціація Noosphere» та колектив агроекологічного університету йшов впродовж майже року.


«Ми познайомилися з мером прекрасного міста Житомир, з ректором прекрасного університету, які сказали: «А давайте зробимо!». По суті, без таких драйвових людей, які хочуть щось змінити, важко приходити в нову локацію. Ми навіть на перших з 7 локацій важко переборювали розуміння ректорів старого ґарту про те, що це дійсно нове, що це дійсно буде працювати. І вже навіть є готові продукти. Наприклад, додаток «Моя поліція», який працює по всій Україні. На 15 грудня заплановано запуск в місті Київ як фінальний етап. Сьогодні це програма, яку використовує Національна поліція України. А виріс проєкт зі студентського. Тобто, на базі Інжинірингової школи був створений повноцінний продукт для поліції України. І це не єдиний приклад. Є військові продукти, продукти для міжнародної авіаційної федерації. Наприклад, платформа для чемпіонатів світу та чемпіонатів Європи з різних видів повітряного спорту. Все це теж зроблено на базі Інжинірингової школі й імплементовано в європейську організацію, яка існує з 1905 року. Ми показуємо успішні історії, коли наші студенти можуть робити дуже якісні продукти. І ось це все має народжувати малий і середній бізнес в Україні», - розповідає голова правління ГО «Асоціація Noosphere» Михайло Рябоконь.

На думку мера Житомира, робота в такій лабораторії дозволить реалізувати мрії молодих науковців.

«Це дає дітям, студентам, нашим школярам, можливості працювати на найкращому обладнанні, можливості працювати на потужних комп’ютерах, можливості отримувати консультацію від кандидатів та докторів наук і реалізувати проєкти, які вони хочуть. Вони багато мріють, і іноді їх мрії на прикладі таких інжинірингових шкіл потім перетворюються в продукт, який виходить на світовий рівень. В дітей з’являється можливість і зацікавленість в науці, бо не все викладач може показати на картах, на дошці. Дітям потрібно зробити щось руками і побачити шлях від ідеї до реалізації», - каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Двері лабораторії Інжинірингової школи Noosphere відкритиі абсолютно для всіх творчих науковців, які прагнуть реалізувати свої ідеї.

«Будь-хто, хто має свою ідею і хоче реалізувати її, може прийти в лабораторію і за допомогою менторської підтримки тих, хто працює тут, викладачів університету, ентузіастів, які зацікавлені в розробці інжинірингових проєктів, працювати над її реалізацією», - розповідає керівник лабораторії Інжинірингової школи Noosphere в місті Житомир Катерина Молодецька.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Noosphere  
Матеріали по темі