Суспільство

​В Україні закодують найпопулярніші супутникові канали: що робити житомирянам і чи є альтернатива

4 грудня 2019, 10:25

Уже на початку 2020 року понад 20 найпопулярніших в Україні телеканалів зникнуть з вільного доступу абонентів, які користуються супутниковим телебаченням.

Інформаційні повідомлення про кодування українських каналів уже з листопада почали з’являтися на екранах телевізорів житомирян, що ловлять сигнал з «тарілки».

Житомир.info вирішив з’ясувати, чому зникне безкоштовне супутникове ТБ, які саме канали будуть закодовані, що варто зробити абонентам і чи є в Житомирі альтернативні варіанти.

Чому закодують українські супутникові канали?

Припинення вільного доступу до телеканалів, які належать StarLightMedia, медіа-холдингу «1+1», медіа групі «Україна» та Inter Media Group, пов’язане з приведенням українського телевізійного медіа-простору до європейських стандартів та спробою захистити контент від піратства. Тож, уже з 20 січня 2020 року безкоштовний доступ до українських телеканалів буде обмежений і надаватимуть його лише офіційні постачальники послуг.

Які саме супутникові канали підлягатимуть кодуванню?

  • 1+1 media: 1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН, Бігуді;
  • StarLightMedia: СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, Оце;
  • Inter Media Group: Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм;
  • Медіа група Україна: ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Ескулап ТБ.

Що робити абонентам супутникового ТБ?

Відтепер за послуги супутникових трансляцій доведеться платити щомісячну абонентську плату: в середньому 70 грн/місяць. Проте спершу для отримання доступу до вказаних каналів необхідно придбати новий тюнер, який підтримує відповідне кодування. Орієнтовна вартість такого обладнання 1099 грн. На жаль, спеціалісти запевняють, що «перепрошити» старий тюнер не вдасться, проте деякі оператори супутникового ТБ обіцяють надавати в оренду такі тюнери за щомісячну додаткову плату.

Чи є в Житомирі альтернатива супутниковому телебаченню?

Один з варіантів: цифрове ефірне мовлення – Т2, яке сьогодні, на жаль, у Житомирі не може похвалитися повним покриттям території міста та, відповідно, якісним сигналом трансляції.

Ще одна альтернатива: кабельне телебачення, мережа якого покриває усі мікрорайони міста. Тож доступ до кабельного ТБ мають практично усі житомиряни. Усе що потрібно: укласти угоду, підвести до телевізора кабель і, сплачуючи щомісячну абонплату, насолоджуватися широким вибором телевізійних каналів та якісним зображенням. Жодного додаткового обладнання, тюнерів чи антен купувати не доведеться.

На сьогодні оператор кабельного телебачення у Житомирі - міський інформаційний центр «Телемережа» надає доступ до 57 українських та зарубіжних каналів, різноманітної тематики та відмінної якості. Окрім аналогового телебачення, тут є можливість перегляду ще 120 каналів цифрового ТБ, якщо Ви маєте сучасний телевізор.

Більш детальну інформацію можна дізнатися в центрі обслуговування абонентів за адресою вул. Київська, 2 та за телефонами:

48-02-48, 55-48-55, 093-170-21-09, 067-412-59-75 (щоденно з 9:00 до 18:00, вихідний - субота та неділя).

Ще один вигідний варіант: послуга інтернет+телебачення, наприклад, послуга інтернет+MEGOGO від «Телемережі», яка дозволяє одночасно отримувати доступ до всесвітньої мережі та дивитися 230 TV телеканалів, архіви улюблених фільмів та серіалів.

В результаті ви:

  • сплачуєте один раз, а отримуєте дві послуги: швидкісний інтернет і перегляд улюблених каналів за пакетами MEGOGO (190 чи 230 TV каналів);
  • заощаджуєте до 100 гривень на місяць, бо разом дешевше;
  • одночасно користуєтесь усіма послугами на п’яти пристроях. Тож в одному домі кожен зможе дивитися улюблені телеканали, «сидіти у соцмережах», переглядати відео в інтернеті, при цьому не заважаючи іншим членам родини.

Погодьтеся, на сьогодні послуга інтернет+MEGOGO від «Телемережі» є досить привабливою для сучасних родин, які активно користуються ґаджетами. При цьому Ви не переплачуєте комісії при оплаті за дві послуги, а ще можете принести користь сімейному бюджету, адже економія у сотню гривень на місяць дозволить заощадити до 1000 гривень на рік.

Більш детально про дану послугу читайте в одному з наступних матеріалів на Житомир.info.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: кабельне ТБ  
Матеріали по темі