Місто

Продовження декомунізації у Житомирі: «попали» Кавун, Ямчинський та Щасний

17 грудня 2019, 12:57

У Житомирі продовжується декомунізація: в листопаді 2019 року міська влада отримала листи від Українського інституту національної пам’яті щодо виконання закону про декомунізацію стосовно демонтажу пам’ятних знаків Василю Кавуну, Василю Ямчинському та Олексію Щасному.

Проєкт рішення виконкому про демонтаж меморіальних дошок зазначеним діячам та пам’ятнику Кавуну оприлюднили 17 грудня на сайті міської ради.

«Управлінню комунального господарства міської ради демонтувати: меморіальні дошки, присвячені Кавуну В. М. та Ямчинському В. М., що розміщені на фасаді житлового будинку по вулиці Чорновола, 6 та Щастному О. М., що розміщена на фасаді будинку по вул. Дмитра Донцова, 20в м. Житомирі; пам’ятник (погруддя) Кавуну В. М., встановлений на території Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22 імені Василя Михайловича Кавуна по вулиці Космонавтів, 36», - йдеться у проєкті рішення.

Також департамент освіти має підготувати проєкт рішення міської ради про зміну назви школи №22, позбавивши її імені Кавуна.


Нагадаємо, 19 лютого 2016 року мер Сергій Сухомлин підписав розпорядження про декомунізацію, де, зокрема, йшлося про демонтаж 19 дощок і пам'ятних знаків. Тоді ж він пояснював, що Василь Кавун під дію закону не потрапляє. Після підписання розпорядження житомирські свободівці звернуться до міської влади, щоб отримати дозвіл на демонтаж погруддя колишнього комуністичного парткерівника та першого секретаря Житомирського обкому КПУ Василя Кавуна. 13 липня 2016 року був оприлюднений проєкт рішення міськвиконкому про демонтаж дошок Ямчинському та Кавуну, демонтаж погруддя Кавуна та зміну назви школи №22.

Василю Михайловичу Кавуну в 2003 році було присвоєне звання «Почесний громадянин міста Житомира».

Як повідомляв Житомир.info, У травні 2011 року на будинку по вулиці Чорновола було встановлено меморіальну дошку Василю Кавуну, колишньому першому секретарю Житомирського обкому КПУ. 7 листопада 2011 року на цьому ж будинку урочисто відкрили меморіальну дошку колишньому голові виконкому Житомирської обласної ради Василю Ямчинському.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком декомунізація Кавун школа  
Матеріали по темі