Місто

​У Житомирській міській раді відповіли на петицію щодо приміщення, з якого виселяють приватний університет «Україна»

19 December 2019, 13:37

Приміщення по вул. Велика Бердичівська, 52, яке орендує економіко-гуманітарний інститут Університету «Україна», необхідне для тимчасової організації освітнього процесу Житомирської міської гуманітарної гімназії № 23 ім. М.Й.Очерета.

Про це йдеться у відповіді заступниці міського голови Марії Місюрової на петицію про «Продовження оренди приміщення Житомирському економіко-гуманітарному інституту Університету «Україна».

«Можливість надати приміщення в оренду була зумовлена відсутністю у територіальної громади нагальної необхідності у використанні приміщення для задоволення власних потреб територіальної громади…Приміщення, що мають бути вивільнені при припиненні оренди Університетом «Україна» 2-го та 3-го поверху будівлі за адресою: м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 52, необхідні для актуальних потреб закладів загальної середньої освіти м. Житомира з огляду на наступне. Житомирська міська гуманітарна гімназія № 23 ім. М.Й.Очерета у 2019-2020 навчальному році працює в умовах, що значно ускладнюють здійснення навчально-виховного процесу закладу, який обслуговує великий мікрорайон центру міста Житомира. В гімназії навчається 1769 дітей у 54 класах.

У січні 2019 року частина приміщення, у якому було розміщено класи початкової школи, була визнана аварійною. Потужність всього закладу, включаючи приміщення, що визнано аварійним, складає 1500 учнів; припинення його функціонування збільшило навантаження на решту будівлі.

Навчання для учнів початкових класів розпочинається о 8.00 год., а учні школи ІІ ступеня вимушені навчатися у другу зміну. Крім того, перевантаженість призвела до навчання за шестиденним режимом, включаючи суботу. Наявні приміщення Житомирської міської гуманітарної гімназії № 23 ім. М.Й.Очерета не дають можливості відповідно до вимог організувати діяльність закладу, що призводить до соціальної напруженості та невдоволення батьків гімназистів.

З огляду на вищевикладене зазначене приміщення необхідне для тимчасової організації освітнього процесу Житомирської міської гуманітарної гімназії № 23 ім. М.Й.Очерета», – йдеться у відповіді на петицію.

Також у відповіді зазначено, що приміщення планується використати для надання освітніх послуг Житомирським міським ліцеєм при ЖДТУ.

«У 1997 році міською радою було виділено двохповерхове приміщення початкової школи загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26 м. Житомира за адресою: м. Житомир, вул. Миру, 26. Будівля використовується з 1956 року. Проєктний потужність закладу - 360 навчальних місць. Переобладнані приміщення ліцею розміщуються у 2 корпусах. Щорічно у ліцеї функціонує 12 груп загальною чисельністю 380 учнів при значно більшій потребі, що підтверджується кількістю учасників відбору до ліцею. Через нестачу аудиторій учні не всіх класів мають постійну класну кімнату, немає можливості здійснювати поділ на підгрупові заняття. Ліцей у другу зміну забезпечує роботу підготовчих курсів для учнів всіх шкіл міста, які вступатимуть на навчання до ліцею. З кожним роком зростає кількість дітей, які мають бажання навчатися в ліцеї, але задовольнити їх бажання немає можливості через відсутність вільних аудиторій. Розширення матеріально-технічної бази ліцею при ЖДТУ є першочерговим завданням для забезпечення потреб учнів та батьків міста Житомира у задоволенні зростаючої потреби навчання у ліцеї», – зазначила Марія Місюрова у відповіді на петицію.

Представники міської ради зустрічалися з керівництвом університету «Україна» і домовилися про продовження оренди до червня 2020 року, але університет не подав відповідну заяву.

«Крім того, є необхідним зауважити, що за результатами зустрічі представників Житомирської міської ради та керівництва Університету «Україна» було досягнуто домовленість про продовження терміну оренди до 30.06.2020р. Для укладення відповідного договору Університет «Україна» повинен був подати до Житомирської міської ради відповідну заяву, але її подано не було», – йдеться у відповіді.

Петиція була подана 14 листопада і 3 грудня зібрала необхідну кількість голосів – 317.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі в приватного університету «Україна» забирають орендоване приміщення, яке знову потрібне школі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: університет "Україна" оренда освіта Житомир 
Матеріали по темі