Місто

Наскільки доступними є береги Тетерева в Житомирі від набережної до гідропарку. Відеоогляд

29 січня 2020, 11:40

Верховна рада 29 жовтня 2019 року ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування». 19 листопада президент Володимир Зеленський цей закон підписав: він набуває чинності наступного ж дня після офіційного опублікування (22 листопада 2019 року) і його буде введено в дію 21 лютого 2020.

Цей закон дозволяє обмежувати доступ до берегів в окремих випадках і дає їх чіткий перелік. У будь-яких інших випадках не можна забороняти купатися, плавати на човнах, займатися рибальством, вдень - причалювати до берега. На узбережжі не можна будувати огорожі чи інші подібні конструкції. За порушення цього закону адміністративний кодекс передбачає штрафи: 3400-6800 грн для громадян і 6800-11900 грн для посадовців. У випадку повторного порушення - 6800-11900 грн для громадян і 11,9 -17 тис. грн для посадовця.

Житомир.info вирішив з’ясувати наскільки доступними є береги річки Тетерів від набережної у парку культури та відпочинку до гідропарку.

Новим законом передбачено, що огорожі або інші конструкції, що встановлені до набрання чинності цим законом та перешкоджають доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм та островів (крім випадків, встановлених законом), підлягають демонтажу протягом трьох місяців – до 22 лютого 2020 року.

Нагадаємо, біля підвісного мосту у житомирському парку ім.Гагаріна колишній начальник управління ДАІ УМВС в Житомирській області Володимир Недільський має будинок, який розміщений на березі річки Тетерів, має пірс та огорожу, що закриває доступ до прибережної смуги.

Як повідомляв Житомир.info, в 2017 році у Житомирській міськраді розробляли макет велодоріжки по березі річки Тетерів, від парку до гідропарку, але рівній доріжці заважав «приватизований» шматок берега.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: закон річка берег водойма  
Матеріали по темі