Здоров'я

​Лабораторний центр вважає за потрібне обмежити спортивні та культурні заходи в Житомирі, бо кількість хворих на грип дітей зростає

3 лютого 2020, 17:58

У Житомирі показник захворюваності на 67% перевищує епідемічний поріг та свідчить про високий рівень інтенсивності епідпроцесу. Тож, окрім карантину в навчальних закладах, варто запровадити обмеження спортивних, культурних та інших масових заходів у місті.

Про це йдеться в повідомленні Житомирського обласного лабораторного центру про епідемічну ситуацію з грипу та ГРВІ станом на 3 лютого 2020 року.

«В січні 2020 року в області відмічається поступове зростання захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції. За даними лікувально-профілактичних закладів області на 5 тижні (в період з 27.02.2020р по 03.02.2020р.) за медичною допомогою звернулось 11710 осіб, що на 38% більше попереднього. Показник захворюваності перевищує епідемічний поріг на 67% та свідчить про високий рівень інтенсивності епідпроцесу. Перевищення епідемічного порогу фіксується на 16 адміністративних територіях області, в тому числі в місті Житомирі», - йдеться у повідомленні лабораторного центру.

Зростання захворюваності відбувається як по всім віковим групам дитячого населення, так і серед дорослих. Питома вага захворілих дітей становить 67%. Серед захворілих 511 осіб госпіталізовано, з них 73% дітей.

В місті Житомирі за звітний період захворіло 3871 людина, показник захворюваності на 67% перевищує епідемічний поріг. Госпіталізовано 181 хворого, в тому числі 151 дитину.

«Попри те, що з 27.01.2020р. призупинено навчання в школах Житомирської ОТГ кількість захворілих дітей зростає. Отже, очевидним є те, що крім заборони відвідувати навчання, необхідно запроваджувати та виконувати інші протиепідемічні заходи серед населення громади, в тому числі обмеження проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів в школах, спеціалізованих закладах для дорослих та дітей, організаційні та протиепідемічні заходи в лікувально-профілактичних закладах, аптеках, на підприємствах різних галузей промисловості, на підприємствах торгівлі, громадського харчування, в організаціях сфери обслуговування, в громадському транспорті», - йдеться в інформації завідуючої відділом епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Житомирського обласного лабораторного центру Тетяни Лутай.

Найбільш ефективним засобом профілактики грипу є вакцинація. В області щеплено проти грипу вкрай незначна кількість (3200 осіб), що складає 0,3% від загальної кількості населення та не може впливати на рівень колективного імунітету, а залишається засобом індивідуального захисту від важких та летальних форм інфекції.

Вірусологічною лабораторією обласного лабораторного центру продовжується проведення досліджень на договірній основі хворих на грип та інші ГРВІ за направленням лікаря. Результати досліджень свідчать про переважну циркуляцію грипу А (H1N1) серед населення області.

Нагадаємо, через високий рівень захворюваності на грип та ГРВІ у Житомирі можуть продовжити карантин у школах, який оголосили з 27 січня по 5 лютого. Остаточне рішення буде прийняте на міській комісії, яка запланована на 5 лютого.

Як повідомляв Житомир.info, житомирські лікарі розповіли, як захиститися від грипу та чому небажано розтиратися медом.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: грип ГРВІ епідемія карантин  
Матеріали по темі