Влада

Суд відмовив прокуратурі у задоволенні позову щодо проданого на аукціоні колишнього дитсадка в житомирському парку

21 February 2020, 16:21

Суд відмовив у задоволенні позову прокуратури області до ТОВ «Обрій Діжитал» про визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі недіючого дошкільного навчального закладу №54 в парку та повернення його громаді міста.

Відповідне рішення, яке господарський суд Житомирської області ухвалив 31 січня 2020 року, оприлюднене в Єдиному державному реєстрі судових рішень 18 лютого.

Свій позов прокуратура обґрунтовувала тим, що майно комунальних закладів освіти не підлягає приватизації, крім того, приміщення дитсадка, розташоване за адресою м. Житомир, Старий бульвар, 22, занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини як маєток барона де Шодуара.

«Суд відзначає, що приватизація будівлі недіючого дошкільного навчального закладу №54 з допоміжною господарською спорудою за адресою: м. Житомир, бульвар Старий, 22 та укладення Договору купівлі-продажу проводилося з обов`язковою умовою збереження професійної діяльності об`єкта, як дошкільного навчального закладу. На підтвердження виконання таких обов`язкових умов відповідачем розроблено робочий проект - "Капітальний ремонт дошкільного навчального закладу, за адресою: місто Житомир, Старий Бульвар, 22". Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна вимога про визнання незаконним та скасування рішення 40 сесії 7 скликання Житомирської міської ради від 27.09.2018 №1178 з підстав порушення положень ч. 4 ст. 80 Закону України "Про освіту" не підлягає задоволенню», - зазначається в рішенні господарського суду.

Щодо того, що будівля є об’єктом культурної спадщини, то суд взяв до уваги, що листом від 30.07.2019 управління культури і туризму Житомирської ОДА повідомило міську раду: будівля не внесена до Державного реєстру нерухомих пам`яток України, а подання облікової документації до Міністерства культури України не здійснено через необхідність доопрацювання (відсутній підпис користувача власника об`єкта культурної спадщини в Акті технічного стану). Тому суд дійшов висновку, що будівля, яка розташована за адресою: місто Житомир, Старий Бульвар, 22, не набула статусу пам`ятки культурної спадщини.

Господарський суд Житомирської області відмовив у задоволенні позову прокуратури та скасував заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою від 10.07.2019 року у даній справі, які забороняли ТОВ «Обрій Діжитал» та іншим особам здійснювати будь-які дії з будівлею недіючого дитсадка.

Як повідомляв Житомир.info, 22 листопада 2018 року недіючий дитсадок у житомирському парку продали на аукціоні за 6 млн 500 тис. 1 грн ТОВ «Обрій Діжитал».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дитсадок парк суд прокуратура аукціон  
Матеріали по темі