Здоров'я

Замміністра охорони здоров’я перевіряє створені в областях госпітальні бази для прийому пацієнтів з коронавірусом, вже був у Житомирі

2 березня 2020, 11:46

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко 1 березня з робочою поїздкою відвідав лікарні у Житомирі, Рівному та Сарнах і перевірив готовність персоналу та інфекційних відділень до прийому пацієнтів з коронавірусом.

Про це 2 березня повідомив Урядовий портал.

«Віктор Ляшко поспілкувався безпосередньо із лікарями, медсестрами, молодшим медичним персоналом. Саме вони будуть допомагати пацієнтам у випадку фіксації та поширення COVID-19. Під час візиту важливо було зрозуміти готовність лікарень, а найголовніше – готовність самого медичного персоналу. Це стосується як професійних навичок, так і морального духу. Медики готові надавати всю необхідну медичну допомогу пацієнтам із коронавірусною інфекцією. В разі потреби, медичні працівники готові працювати понаднормово. Всі співробітники добре поінформовані про те, що робити у випадку фіксації COVID-19. У всіх 3 містах вже було проведено як мінімум 2-3 навчання. Також медики розповіли, що відпрацювали механізми ще при пандемічному грипі, коли досить велика кількість хворих потребувала інтенсивної терапії.

У лікарнях Житомира, Рівного та Сарн є інфекційні бокси, що виділені спеціально на випадок реєстрації або підозри COVID-19. Наразі вони пустують та готові в будь-яку хвилину приймати пацієнтів. Наприклад, у Рівному в них вже побувало 4 особи з підозрою, що не підтвердились. Алгоритм дій відпрацьований, медики погоджуються – все сплановано правильно та логічно», – йдеться у повідомленні.

Що будуть робити у разі необхідності проводити реанімаційні заходи знають у всіх 3 лікарнях.

На сайті зазначають, що у Житомирській лікарні є відділення інтенсивної терапії, також є план на випадок, як та де надавати допомогу більшій кількості людей, які відділення переобладнувати.

У коментарі Житомир.info заступниця міського голови Марія Місюрова уточнила, що такі госпітальні бази визначені у кожній області і до Житомира не будуть звозити хворих з усієї України.

«У нас, наприклад, визначено госпітальною базою по наказу лікарня №1, інфекційне відділення і дитяча обласна лікарня, інфекційне відділення», – зазначила Марія Місюрова.

Станом на 2 березня в Україні немає жодного зафіксованого випадку COVID-19.

Нагадаємо, 27 лютого до Житомира приїхав заступник секретаря РНБО провів в ОДА закриту нараду щодо готовності області до епідемії короновірусу. Того ж дня на брифінгу голова ОДА Віталій Бунечко зазначив, що у китайців, які ремонтують об’їзну біля Житомира, завершується карантин, вони всі здорові.

Як повідомляв Житомир.info, 26 лютого у житомирських аптеках медичні маски були у дефіциті і ціни суттєво відрізнялися.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус заступник міністра лікарня  
Матеріали по темі