Політика

​У Житомирі на майдані Корольова, попри обмеження масових заходів, люди вийшли на акцію «Ні капітуляції»

14 березня 2020, 12:58

У Житомирі 14 березня на майдані Корольова зібралися кілька десятків людей на акцію «Ні капітуляції». Зумовлену запровадженням у Мінську 11 березня на засіданні тристоронньої контактної групи Консультативної ради, в яку мають увійти 10 представників від України і 10 від ОРДЛО.

Житомиряни вийшли на мирну акцію під стіни Житомирської ОДА, яку ввечері 13 березня на своїй сторінці у мережі Facebook анонсувала Наталія Кобилінська.

«Друзі! Завтра на майдані Корольова, о 11 год. відбудеться акція "Ні капітуляції". Не будьте байдужими, приєднуйтесь. Ми можемо втратити країну», – йдеться у повідомленні.

На майдан люди принесли прапори та плакати з написами «Ні капітуляції». Акція тривала близько години.

«Мета нашої акції – вшанувати українських добровольців, та засудити дії влади пов’язані з підписанням нових Мінських угод», – зазначила учасниця акції Тамара Черняхович.

Задачею Консультативної ради є «проведення діалогу і вироблення пропозицій з політичних і правових рішень, в тому числі, виборів».

«До складу Ради входять по 10 представників від України та ОРДЛО та по одному з правом дорадчого голосу від ОБСЄ, Росії, Німеччини та Франції. Рішення ради носитимуть рекомендаційний характер, сказано у протоколі. Рішення ТКГ про заснування Консультативної ради буде підписане 25 березня», – йдеться у повідомленні Радіо Свобода.

Новина про створення Консультативної ради викликала негативну реакцію серед нардепів та громадськості.

Частина народних депутатів фракції «Слуги народу», серед яких троє з Житомирської області: Сергій Кузьміних (від Чуднівського округу №67), Богдан Кицак (від Бердичівського округу№63) та Дмитро Костюк (від Новоград-Волинський округ №65) звернулась до президента Володимира Зеленського з проханням не допустити створення Консультативної ради у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську.

«У зв’язку з цим ми звертаємось до президента України Володимира Зеленського щодо необхідності, в умовах суперечливої громадської реакції на останні Мінські ініціативи, надання доручення представникам України в Тристоронній контактній групі та усім переговірникам України повернутися в рамки законодавства України та не допустити реалізації оприлюднених рішень щодо створення Консультативної групи у спосіб і формах, які не знаходять підтримку народу України, суперечать діючому законодавству держави та національним інтересам», - йдеться у зверненні.

Нардепів Ігоря Герасименка (від округу №62 Житомир) та Тетяни Грищенко (від Малинського округу №66) у списку підписантів станом на 14 березня немає.

Текст звернення на своїй сторінці у мережі Facebook опублікував і нардеп з Житомирської області Сергій Кузьміних.

Як повідомляв Житомир.info, 11 березня 2020 року Уряд своєю постановою заборонив відвідувати заклади освіти та проводити масові заходи. Цього ж дня у Житомирі відбулося засідання міської комісії з питань ТЕБ на НС, яка рекомендувала вжити невідкладні заходи щодо протидії розповсюдженню коронавірусу. Після цього на позачерговому засіданні виконкому вирішили призупинити заняття у закладах шкільної, позашкільної дошкільної освіти та ПТУ та ввести ряд інших обмежень. Відповідне рішення міськвиконкому оприлюднили 12 березня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: акція майдан Корольова Мінські угоди  
Матеріали по темі