Місто

​ Житомирські підприємці вимагають скасувати орендну плату за місця на ринках на період карантину

19 березня 2020, 12:31

Під Житомирською міською радою 19 березня зібралися підприємці. Люди вимагають звільнити їх від орендної плати на ринках на період карантину.

«Ми представники комунального ринку у місті Житомирі - «Житнього» та «Сінного». Місто закрило на карантин всі торгові підприємства, тобто і наш ринок. По плітках, нам телефонували і говорили про те, що з нас будуть брати за оренду. Це колосальні суми, люди сплачують по 10 - 15 тис. грн. Скажіть, будь ласка по - людські, якщо ми за цей час не будемо заробляти ні копійки коштів, за що ми можемо сплачувати оренду? Я розумію, ми сплачуємо єдиний податок, нібито Зеленський підписав, що ми не будемо сплачувати ЄСВ, дякую за це. Але ЄСВ - це копійка у порівнянні з тим, що сплачують за оренду», - говорить представник підприємців Андрій Попов.

У міській раді запевнили, що наразі розглядають можливості підтримки бізнесу.

«Порадили підприємцям написати звернення на міського голову. На ближньому штабі це розглянемо. Сьогодні наш департамент економіки опрацьовує можливості зменшення навантаження на бізнес зі сторони міської ради», - сказав заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.


Нагадаємо, що за словами мера: на чергову сесію міської ради винесуть проєкт рішення по підтримці бізнесу. Зокрема пропонується зробити компенсацію коштами по втратах – на податок за землю, податок на нерухомість та скасовувати орендну плату для бізнесу. На позачерговому засіданні міськвиконкому, яке проходило 16 березня у закритому режимі з онлайн-трансляцією, ухвалили рішення призупинити з 17 березня 2020 року роботу спортивних закладів, секцій, гуртків, басейнів, фітнес-клубів, закладів сфери послуг (салони краси, перукарні, лазні тощо), закладів торгівлі, крім торгівлі продуктами харчування, медичними засобами, предметами першої необхідності, аптек та АЗС при безумовному дотриманні ними заходів безпеки з обмеженням одночасного перебування відвідувачів; з 19 березня 2020 року – закладів ресторанного господарства, кафе, кав’ярень (крім доставки на замовлення), продуктових та речових ринків.

Коментар мера Житомира стосовно закриття закладів торгівлі - дивіться тут.

Як повідомляв Житомир.info, 18 березня 2020 року виконком Житомирської міської ради прийняв рішення щодо обмежень для запобігання поширенню коронавірусу у новій редакції.


Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: бізнес оренда карантин ринки  
Матеріали по темі