Місто

Житомирські підприємці «Сінного» та «Житнього» ринків платитимуть 50% оренди за квітень

9 April 2020, 17:11

Підприємці «Сінного» та «Житнього» ринків платитимуть 50% оренди за квітень. Про це йдеться у меморандумі, який 9 квітня підписали міський голова, адміністрація ринків та орендарі.

«Домовились про наступне: за березень буде перерахована у платежах знижка 20%, бо підприємці не працювали з 18-го березня. За квітень буде знижка 50%. У разі продовження карантину, індивідуальна знижка буде прораховуватись окремо на травень. На цей період до тих, хто не може платити, дирекція ринків буде індивідуально підходити, бо різна буває ситуація у людей. Тому не буде нараховуватись ні пеня, ні штрафні санкції, якщо людина не зможе заплатити оренду за місяць. Також домовилися, що до кінця цього року орендна плата на ринках не буде підійматися. Це була вимога підприємців, щоб потім не було намагання компенсувати цю знижку», – розповідає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Представник адміністрації ринків каже: виходили з того, де можна зменшити витрати.

«Те, що стосується наших працівників, вони пішли у відпустки без збереження заробітної плати, за цей рахунок (зменшили оренду, – ред.). Але вони теж не можуть довго перебувати у такій відпустці. Електроенергія: домовились про те, що нам будуть виставляти рахунки без передоплати, а будуть виставляти по факту використання, це теж значно зменшує витрати», – каже заступник директора підприємства «Житомирський кооперативний ринок» Юрій Прудніков.

Підприємці кажуть, що підписаний меморандум їх не повністю задовольнив, але вони мали піти на поступки, адже розуміють, що під час карантину ринок все одно має певні витрати.

«Ми домагалися більшу знижку за квітень, і у нас деякі розбіжності пішли в подальшому, якщо карантин продовжать. Це наша поступка, що ми погодились на 50% знижки на квітень. А якщо карантин продовжать після 24 квітня, то ми знову будемо збиратися і проговорювати знижку на наступний місяць», – зазначає приватний підприємець Андрій Попов.

Нагадаємо, зранку 6 квітня житомирські підприємці вкотре прийшли під стіни мерії з вимогою максимально знизити або ж зовсім скасувати орендну плату за місця на «Сінному та «Житньому» ринках. Цього дня адміністрація ринків, мерія і підприємці домовилися підписати меморандум.

Як повідомляв Житомир.info, з початку запровадження карантину, який розпочався 12 березня 2020 року, в Житомирі підприємці вимагали скасувати орендну плату за місця на ринках. У міській раді підготували відповідний проєкт рішення сесії, аби на два місяці звільнити підприємців від сплати оренди комунального майна.

Третього квітня 2020 на сесії Житомирської міської ради говорили про зменшення оренди за місця на ринках, закритих через карантин. Сергій Сухомлин повідомив, що провів три наради з керівниками місцевих ринків, на яких обговорювали дане питання. Втім влада міста досі сподівалася, що питання оренди врегулює Верховна рада, тож чекали на відповідне рішення парламенту.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: бізнес карантин ринок оренда  
Матеріали по темі