Події

На околиці Житомира між представниками компанії «Аскона Південь» та місцевими жителями сталась бійка через встановлення паркану

16 May 2020, 20:23

Зі штовханиною та застосування газових балончиків вирішували конфлікт співробітники компанії «Аскона Південь» та жителі мікрорайону Довжик, що у передмісті Житомира. Місцеві жителі розповідають: вже декілька днів працівники компанії проводять роботи зі встановлення огорожі, а опівдні 16 травня будівельники спробували встановити паркан майже впритул до будинків. Люди намагались тому завадити і почалась сутичка.

«Ми відбиваємо ці атаки, а вони продовжують вибудовувати цей паркан. Сьогодні виникла бійка. Наші хлопчики не дозволяли пройти далі до наших домівок. Охорона заводу, а також поліція на їхньому боці. Вони почали застосовувати силу. Хлопців заламали і почали бити. Виходить, що нас відрізають від наших комунікацій. У нас тут проходить каналізація. Виходить, що вони хочуть повністю нас позбавити життєво важливих об'єктів. І це виходить, що їх це абсолютно не цікавить», – розповідає місцева жителька Алла Бузун.


Місцеві жителі кажуть: представники компанії не пояснюють своїх намірів стосовно земельної ділянки, а просто встановлюють паркан впритул до їхнього житла.

«Вони з нами мирно розмовляти не хочуть. Ми для них не люди, а мурахи. Подумаєш, вони один мурашник зруйнують, інший виникне стихійно сам. Ми для них просто не люди. Ось сьогодні з представниками влади налагодили, так би мовити, перемир'я до вівторка (19 травня)», – каже Алла Бузун.

Директорка Житомирської філії компанії «Аскона Південь» Оксана Лисянська у коментарі журналістам Житомир.info каже: мають усі документи, які підтверджують право власності на цю земельну ділянку, і працівники компанії лише хотіли встановити огорожу навколо цієї території. Із місцевими жителями представники компанії вже неодноразово спілкувались і готові ще раз пояснити свою позицію.

«Це не будівництво, це було встановлення огорожі. Ми огороджували свої законні території. У нас є право власності на ці земельні ділянки, які ми набули шляхом купівлі-продажу, законним і нотаріально оформленим шляхом. І я не бачу нічого протизаконного у встановленні огорожі на своїй території. Ми готові спілкуватися і завжди були готові. Ми вже один раз влаштовували день відкритих дверей, нещодавно збирались на території лісового інституту, звідки ці жителі. Нас запрошував туди директор інституту, туди були запрошені місцеві депутати Оліївської сільської ради. На всі запитання, які нам ставили і зі сторони інституту, і зі сторони депутатів Оліївської сільської ради, ми надали відповіді і надали документи. Я не розумію, чому тоді не були запрошені люди, я ж не буду ходити по хатах і запрошувати їх, бо ми збираємось. Я думаю, це логічно. Нас запросили, ми прийшли поспілкувались, надали документи і дали відповіді на всі їх запитання. Знову і знову постають одні й ті самі запитання. Скільки разів ми можемо на них відповідати і показувати кожному жителю документи. Вони хочуть ще раз зустрітись? Так, ми готові, знову показати документи, але чи це влаштує їх – я не можу вам сказати», – каже директорка Житомирської філії ТОВ «Аскона Південь» Оксана Лисянська.

Директорка Житомирської філії додає: в розмові із місцевими жителями вже обговорювали питання каналізаційних мереж, які проходять через земельну ділянку.

«Ніхто цю мережу перекривати не буде, вона як функціонувала, так і буде функціонувати. На останній зустрічі на території інституту ми домовились, що, в крайньому випадку, ми винесемо цю мережу вздовж доріжки, яка веде до пам’ятника. Ми зробимо це своїми силами за свої власні кошти. Ми побудуємо їм окрему каналізаційну лінію. Це було озвучено, і це чули всі. Перекривати каналізацію їм ніхто не буде. Першочергово вона побудована на цій земельній ділянці, але ми її перенесемо і перекривати не будемо, це 100% взагалі не питання навіть», – пояснює Оксана Лисянська.

Сторони зустрінуться ще раз та обговорюватимуть вирішення конфлікту у вівторок 19 травня.

Як повідомляв Житомир.info, вранці 12 травня 2020 року активісти Національного корпусу блокували в'їзд до будівельного гіпермаркету «Епіцентр».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: "Аскона Південь" будівництво конфлікт бійка  
Матеріали по темі