Влада

​В Україні не заборонятимуть відвідувати пляжі, але просять дотримуватися дистанції

18 травня 2020, 11:30

У 2020 році попри карантин українцям дозволять відвідувати пляжі, проте радять під час відпочинку дотримуватися правил гігієни та соціальної дистанції.

Про це 18 травня під час онлайн-брифінгу в МОЗ розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Розпочну з приємної новини: у цьому році ми зможемо купатися. Ми провели певні консультації з Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб Національної академії медичних наук, спеціалісти якого підтвердили, що морська сіль спільно з сонячним ультрафіолетовим випромінюванням знищує збудника коронавірусної хвороби, тому буде дозволено відкрити пляжний сезон в Україні, як, напевно, і в інших країнах світу. Навіть не зважаючи на те, що в прісній воді збудник має можливість виживати, за наявними даними в науковців, у річках з проточною водою інфікуватися досить складно. Це тільки може бути при близькому контакті. Тому стосовно річкового пляжного сезону також Міністерство охорони здоров’я буде надавати дозвіл працювати в цьому сезоні відпочинку», - повідомив Віктор Ляшко.

За його словами, певні рекомендації щодо відвідування пляжів у міністерстві все ж мають.

«Наші рекомендації для відвідування пляжів: не потрібно відвідувати пляжі людям з групи ризику, тобто старшим 60-років та людям з хронічними захворюваннями. Також потрібно буде дотримуватися безпечної дистанції – не менше 2 м. Це наш постулат на увесь період боротьби з коронавірусом. Соціальна дистанція – це запорука профілактики коронавірусної хвороби. Ну і дотримання правил особистої гігієни: мити руки, кашляти чи чхати лише в одноразову серветку або в ліктьовий згин. Також усі ті, хто буде проводити обслуговування та допомагати проводити гарно відпочинок, повинні будуть мати маску на обличчі, аби унеможливити передачу збудника коронавірусної хвороби», - пояснив головний санітарний лікар.

Відеотрансляція брифінгу за 18 травня тут.

Нагадаємо, попри карантинну весну в Житомирі готуються до купального сезону і вже запланували на період з 15 червня по 15 липня провести в гідропарку місячник з дотримання правил на воді.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 9.00 18 травня в Україні лабораторно підтверджено 18616 випадків COVID-19, з них виявили упродовж останньої доби 325.

У Житомирській області вже виявили 564 випадки коронавірусної хвороби, за останню добу зараження інфекцією діагностували у 18 осіб, майже усі – жителі смт Любара та району.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: купальний сезон пляжний сезон гідропарк відпочинок карантин інфекція. 
Матеріали по темі