Влада

Дитячий санаторій на околиці Житомира через проблеми з фінансуванням хочуть перепрофілювати, але ще не вирішили як

11 June 2020, 13:32

Голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма 10 червня відвідав комунальне некомерційне підприємство «Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Лісовий берег», де оглянув матеріально-технічну базу закладу.

Про це 11 червня повідомляє пресслужба облради.

У зв’язку з тим, що Національна служба здоров‘я України вже не фінансуватиме такі заклади, адже вони не надають медичних послуг, а Бюджетний кодекс України забороняє утримувати санаторії з місцевих бюджетів, тому постало питання подальшого функціонування «Лісового берегу» і використання його приміщень.

«У середньому у закладі одночасно може перебувати до 90 дітей. Минулого року оздоровилось понад 500 дітей. Роботу закладу забезпечують майже 140 працівників. Заклад надає фтизіатричну допомогу дітям віком від 3-х до 17-и років включно. Загальна площа санаторію 8,5 тис. кв.м. Будівлі санаторію зведені ще у 1996 році, і з того часу матеріальна-технічна база закладу майже не оновлювалась», - розповіла про заклад директорка Людмила Кириєнко.

Володимир Ширма зазначив, що будуть розглядатися різні шляхи використання санаторію.

«Шукатимемо різні варіанти, як у подальшому використовувати комунальний заклад. Можливий вихід із ситуації – це перепрофілювання санаторію. Це може бути або влаштування соціального гуртожитку для дітей-сиріт, або розглянемо можливість переведення частини пацієнтів з психоневрологічних інтернатних установ області, адже деякі з них переповнені. Будемо вирішувати. Але у будь-якому випадку для перепрофілювання санаторію потрібно вкладати значні кошти, аби зробити ремонт, оновити майно тощо, тобто створити відповідні умови», - зазначив голова обласної ради.

Питання комунального санаторію та його подальшу долю вирішуватимуть депутати на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів.

«Варто зазначити, що комунальне некомерційне підприємство «Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Лісовий берег» є неприбутковим спеціалізованим закладом охорони здоров’я і створене як спеціалізований лікувальний заклад для надання фтизіатричної медичної допомоги дітям: лікування туберкульозу органів дихання (без виділення мікобактерій туберкульозу), інших позалегеневих форм (окрім туберкульозу кісток та суглобів) та проведення контрольованої хіміопрофілактики дітям з груп ризику щодо захворювання на туберкульоз та їх медичної реабілітації», - інформує пресслужба облради.

Нагадаємо, протитуберкульозний санаторій знаходиться в приміському селі Іванівка Житомирського району, на сесії 18 грудня 2019 року депутати проголосували за переукладання контракту з керівником санаторію «Лісовий берег» Людмилою Кириєнко на п’ять років – по 18 березня 2025 року.

В декларації Кириєнко за 2019 рік зазначено, що її зарплата за основним місцем роботи становила 242 тис. 141 грн, в цьому ж закладі вона отримала 40 тис. 459 грн зарплати за сумісництвом як лікар-педіатр та 5 тис. грн матеріальної допомоги від профспілки. Також минулого року Людмила Кириєнко отримала 93 тис. 897 грн пенсії, 2 тис. 140 грн матеріальної допомоги від обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я та 745 грн як подарунок від облради. Задекларована готівка директорки санаторію – 200 тис. гривень.

ЇЇ чоловік працює в комунальному некомерційному підприємстві «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф. Гербачевського» Житомирської обласної ради, де за 2019 рік отримав 125 тис. 372 грн зарплати, ще 43 тис. 283 грн він отримав в комунальному некомерційному підприємстві «Обласний протитуберкульозний диспансер» Житомирської обласної ради, де працює за сумісництвом. Пенсія Івана Кириєнка за рік становила 92 тис. 021 грн, також він отримав 102 тис. 245 грн від обласного управління ПФУ як одноразову виплату при виході на пенсію.

Як повідомляв Житомир.info, на початку 2015 року головний лікар обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Лісовий берег» Житомирської обласної ради Людмила Кириєнко, в якої на той час закінчився попередній контракт, була єдиною претенденткою на посаду керівника цього санаторію.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада санаторій "Лісовий берег" Ширма Кириєнко декларація  
Матеріали по темі