Влада

Очільник МОЗ у Житомирі розповідав про розвиток екстреної медицини, критикував попередників та пообіцяв підвищити зарплату медикам

17 липня 2020, 16:51

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов в рамках робочого візиту в Житомирську область оглянув пункт базування бригад екстреної допомоги Коростишівського району, а також обласний перинатальний центр.

Під час спілкування з журналістами міністр критикував реформи попередників, розповів про стан екстреної медицини та пообіцяв з вересня підвищення заробітної плати медпрацівникам. Також зазначив, що перинатальний центр у Житомирі цього року отримає додаткове фінансування з держбюджету.

«Я вже відвідав підстанцію екстреної медичної допомоги (у Коростишеві – ред.), подивився, причому відразу просив показати мені ту підстанцію, яка знаходиться в найгірших умовах, для того, щоб зрозуміти, мене не треба вкладати в теплу ванну, а дійсно подивитися. Звичайно, хотів відвідати перинатальний центр, це той центр, який є одним із найкращих в Україні. Чому ще хотів подивитися? Тому що згідно всього того експерименту, вибачте, який у нас почався з 1 квітня з таким недолугим механізмом фінансування, цей перинатальний центр отримав на 10,5 млн менше фінансування, ніж минулого року, і згідно тієї мантри людей, які говорили, що вони щось там реформують, він підпадає під критерії неефективної такої лікарні. Ми виправили цю помилку, було прийняте рішення щодо фінансування на рівні минулого року з державного бюджету, так званий антикризовий пакет», – розповів міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.


За його словами, розвиток екстреної медицини стане пріоритетом для Міністерства охорони здоров’я.

«Я вважаю, що в роки незалежності ніхто не звертав уваги на екстрену медичну допомогу. Там, як у всій галузі охорони здоров'я, достатньо низький рівень заробітної плати, на рівні 4,5-5 тисяч гривень, така ж сама тут, у перинатальному центрі. Це неприпустимо, і ми йдемо шляхом збільшення заробітних плат. З вересня у нас перше системне рішення щодо підвищення заробітних плат медичним працівникам лікарям і медичним сестрам, фельдшерам та молодшому медичному персоналу. Друга складова – це інфраструктурна складова, це стан автомобілів екстреної швидкої допомоги. В цьому році ми розраховуємо закупити близько 400 автомобілів, які відразу будуть розподілені в регіони. Якщо говорити про Житомирську область, то тут 105 бригад екстреної медичної допомоги, які забезпечені автомобілями, і 67% автомобілів, у яких вийшли строки експлуатації. Я думаю, що протягом 2-3 років максимум, ми маємо зробити заміну по всій країні. Той стан, який я побачив, спеціально подивився в Коростишеві, вважаю, що це соромно, коли медичні працівники працюють в таких умовах, в яких знаходяться, – те, що я побачив. Вона потребує ремонту, якщо кажемо конкретно про це. Це той виклик, який стоїть перед нами, який треба виправити, і я розумію, що це неможливо виправити за місяць, але протягом двох-трьох років це можна кардинально змінити, і ми відразу відчуємо ці зміни на собі», – сказав Максим Степанов.

Після обласного перинатального центру міністр і представниками облдержадміністрації відвідали обласну дитячу лікарню у селі Станишівка.

Як повідомляв Житомир.info, 30 березня 2020 Верховна рада проголосувала за призначення на посаду міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОЗ Степанов візит  
Матеріали по темі