Місто

Влада Житомира готується до карантинного «зонування» й хоче все ж дозволити роботу дитячих зон у ТРЦ

28 липня 2020, 10:03

Влада Житомира скоригувала рішення виконкому щодо карантинних обмежень з урахування постанови Уряду щодо «кольорових» рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Проєкт рішення «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 22.05.2020 № 578 «Про введення обмежувальних заходів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади» розглядали на позачерговому засіданні виконкому 28 липня.

«22 липня Кабінет міністрів прийняв постанову №641, якою продовжив фактично адаптивний карантин до 31 серпня 2020 року. Передбачається чотири рівні епідемічної небезпеки – «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний». Постанова набирає чинності з 1 серпня і на даний час в рішення виконкому пропонується зазначити ті заходи, які будуть застосовуватися для будь-якого з цих рівнів обов’язково. Тобто, до 31 серпня забороняється перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту; перебування на вулицях без документів; самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації; проведення масових заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території, а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50%, при цьому організатор є відповідальним про дотримання дистанції; в транспорті – перевезення пасажирів в кількості не більшій, ніж кількість місць для сидіння. Також в рішення передбачається, що в разі погіршення епідемічної ситуації в регіоні та зміни рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 обмежувальні заходи застосовуються відповідно до вимог Кабінету міністрів. Рішення набирає чинності з 1 серпня 2020 року», - доповів директор юридичного департаменту Євгеній Черниш.


Мер Сергій Сухомлин зауважив, що деякі підприємці й досі не працюють через карантинні обмеження.

«Зараз є звернення від підприємців, в тому числі – «Острів розваг», які вже фактично пів року не працюють, а це й зарплати, й податки. Як ми можемо все ж дозволити працювати таким закладам з тими обмеженнями, які зараз ви озвучили? Якщо кінотеатр може працювати із завантаженням 50%, то можна прописати такі ж обмеження (для дитячих розважальних зон) – 25 чи 30%», - запитав мер.

Заступниця мера Світлана Ольшанська зауважила, що зняття обмежень залежить від того, в яку зону Житомирська область потрапить з 1 серпня.

«Якщо ми попадемо в «червону» зону, то зрозуміло, що ні про які послаблення не може бути й мови, якщо попадаємо в «зелену» зону, то вони працюють з обмеженнями щодо дезінфекції та всього іншого. Про те, до якої зони буде віднесена Житомирська область, приймає рішення Державна комісія з питань ТЕБ та НС», - сказала Світлана Ольшанська.

Мер запропонував до кінця тижня пропрацювати вимоги до роботи розважальних зон, щоб все ж дати бізнесу можливість попрацювати.

«Може не більше 1-2 дітей біля атракціонів, дезінфекція атракціонів періодична. Давайте до п’ятниці (31 липня) пропрацюємо це рішення, в п’ятницю зберемося і проголосуємо, якщо розробимо», - запропонував Сергій Сухомлин.

Зауважимо, постановою Кабміну передбачено, що на рівні адміністративно-територіальних одиниць регіону – району або міст обласного значення рівень епідемічної небезпеки обраховується Міністерством охорони здоров’я з урахуванням внеску (частки) окремої одиниці в перевищення кожного окремого показника на рівні регіону:

«зелений» - до 5 відсотків;

«жовтий» - від 5 до 20 відсотків;

«помаранчевий» - від 20 до 50 відсотків;

«червоний» - понад 50 відсотків.

«Для розрахунку внеску (частки) використовуються показники коефіцієнта виявлення випадків інфікування COVID-19 та динаміки зростання випадків інфікування COVID-19. Показник внеску (частки) району або міст обласного значення застосовується, якщо перевищення в регіоні відповідного показника становить більше ніж дві особи на 100 тис. населення», - йдеться у постанові.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, станом на 27 липня 2020 року в Житомирській області була негативна динаміка – зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.


Нагадаємо, станом на 9.00 28 липня в Житомирській області виявлено 1744 випадки COVID-19, з них 21 зафіксували упродовж останньої доби.

Як повідомляв Житомир.info, в Україні з 22 травня 2020 року запровадили другий етап виходу з карантину й почався так званий «адаптивний» карантин, під час якого епідемічну ситуацію в регіонах відстежують за трьома ознаками. Через зростання кількості хворих 17 червня Кабін подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. 22 липня Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року, ввівши чотири рівні епідемічної небезпеки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком карантин КМУ постанова ТРЦ  
Матеріали по темі