Суспільство

Проводили хресний хід, закликали йти до церкви: у Житомирській області суди розглядали справи щодо священників, які вели богослужіння з порушенням карантину

28 липня 2020, 13:35

У Житомирській області суди розглядали адміністративні справи стосовно священнослужителів, які у період пандемії коронавірусу проводили релігійні заходи з недотриманням карантинних норм.

У Єдиному державному реєстрі оприлюднені принаймні три постанови щодо порушень карантинних обмежень у релігійних установах.

Так, 15 травня Овруцький районний суд виніс постанову щодо керуючого Овруцько-Коростенською єпархією УПЦ, який проводив релігійний захід за участю 15 прихожан, а також закликав людей прийти на пасхальне богослужіння, після чого, власне, і провів велелюдну службу.

«01 квітня 2020 року, близько 11 годин 00 хвилин, в м. Овруч на площі Перемоги, а саме: біля пам`ятника ОСОБА_2 , громадянин ОСОБА_1 , будучи керуючим Овруцько-Коростенською єпархією УПЦ, проводив релігійний захід, у якому брало участь близько 15 осіб, чим порушив вимоги підпункту 2 пункту 2 Постанови КМ від 11.03.2020 року №211», – йдеться у матеріалах суду.

Скріншот з постанови суду

Керуючий Овруцько-Коростенською єпархією на суд не прийшов, однак у письмових поясненнях зазначив, що 1 квітня він ініціював хресний хід довкола Овруча у зв’язку з поширенням коронавірусу. А стосовно завеликої кількості людей у церкві, священик пояснив, що вигнати віруючих з храму він не міг, адже таким чином вчинив би гріх.

Скріншот з постанови суду

Врешті, суд постановив «ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП та звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, а справу провадженням закрити».

21 липня Коростенський міськрайонний суд виніс постанову стосовно настоятеля Кафедрального Собору Різдва Христового, що у місті Коростень. Священник проводив службу за участю більше 10 людей та причащав прихожан.

«Згідно направленого на розгляд суду протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 24.04.20 року близько 10-00 год., знаходячись поблизу Кафедрального Собору Різдва Христового м. Коростень вул.Ольгинська, 2а порушив правила карантину щодо людей, встановлених Постановою Кабінета Міністрів України №211 від 11.03.2020 року, що виразилось в проведенні масового (більше 10 людей) богослужіння та причащання громадян, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП», – зазначено у постанові.

Настоятель храму «факт вчинення правопорушення не визнав, зазначив, що громадян на богослужіння не запрошував, виконував свої функції священнослужителя».

У матеріалах суду також вказано, що постановою Кабміну станом на 24 квітня була передбачала заборона проведення всіх масових заходів, в тому числі і релігійних. Водночас, Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод передбачає свободу віросповідання, в тому числі і ведення релігійної діяльності.

Скріншот з постанови суду

Тож суд дійшов висновку, що склад правопорушення у діях настоятеля церкви відсутній та постановив провадження у справі закрити.

21 липня суддя Любарського районного суду виніс постанову щодо помічника президента Міжнародної громадської організації «Відродження», який проводив богослужіння прихожанам, коли ті були без масок.

«Згідно протоколу про адміністративне правопорушення (…) від 08.07.2020 року, 5.07.2020 року о 10 год. 40 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи в приміщенні «Дім молитви «Відродження», що по вул. Громацькій в с. Громада Любарського району, проводив богослужіння прихожанам, які знаходилися у вказаному приміщенні без засобів індивідуального захисту - захисної маски чи распіратора, чим порушив вимогипостанови КабінетуМіністрів України№392від 20.05.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП», – сказано у постанові.

Помічник президента ГО своєї вини не визнав та стверджував, що прихожани були у масках. Їх зняли хіба що люди похилого віку, адже у масках їм було важко дихати.

Скріншот з постанови суду

Врешті, суд постановив «провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.44-3КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу вказаного правопорушення».

Нагадаємо, 7 квітня 2020 року, у день свята Благовіщення, попри карантинні заборони, біля Спасо-Преображенського собору у Житомирі зібралися понад 60 прихожан. Люди шикувалися в чергу до таїнства причастя.

Як повідомляв Житомир.info, 2 квітня 2020 року міськвиконком ухвалив обмежувальні заходи на період Великодніх свят та поминальних днів на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади. Також було ухвалене рішення про онлайн-трансляцію служб з житомирських церков, щоб уникнути масових скупчень людей під час святкування. А паски у місцевих магазинах продавали вже освяченими.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: богослужіння священник суд карантин  
Матеріали по темі