Місто

Центр Житомира перевіряють на безбар'єрність: на Михайлівській людям на візках доступні лише два заклади

9 September 2020, 17:26

Протягом трьох днів у Житомирі працюють волонтери, які в рамках всеукраїнського проєкту Рейтинг доступності міст України «Тостер» перевіряють центральну частину міста на безбар'єрність. Під моніторинг підпадають інфраструктурні, комерційні та адміністративні об’єкти.

«Ми приїжджаємо до міста, знайомимося з місцевими активістами, збираємо волонтерів, людей, які переймаються питанням доступності для маломобільних груп населення, і проводимо моніторинг. В моніторинг входить 500 метрів в радіусі центру міста. Ми перевіряємо, як пішохідні маршрути – тротуари, переходи, заїзди між будинками, – так і будівлі. До цього списку входять: аптеки, «Укрпошти», банки, супермаркети, заклади громадського харчування. Є список обов'язкових локацій, які ми перевіряємо у кожному місті, туди входять: міська рада, ЦНАП, залізничний вокзал, автовокзал, театр, кінотеатр, РАЦС, відділ поліції, лікарня», – пояснює координаторка ГО «Доступно UA» Тетяна Шаповал.


Волонтери оцінюють, наскільки об'єкт відповідає державним будівельним нормам.

«Оцінюємо три такі блоки: це територія зовні, вхідна група до закладу, дивимося, чи є паркувальні місця для людей з інвалідністю, чи не зайняті вони машинами, на яких немає позначок, що цей автомобіль належить людині з інвалідністю, щодо тактильної плитки (перевіряємо) показники. Дивимося на ширину входу, наскільки доступний вхід, якщо це пандус, то на кут нахилу, якщо вхід нарівні з тротуаром, ми це також оцінюємо. Вбиральня, якщо мова йде про заклади громадського харчування, або список наших обов'язкових локація, наприклад, міська рада», – каже Тетяна Шаповал.

Тим, хто пройшов перевірку на доступність, дають спеціальну наліпку, за результат моніторингу таку відзнаку отримали два об'єкти.

«Міська рада справила хороше враження. Поза межами проєкту «Тостер», маємо свою відзнаку «Доступно UA рекомендує». Вчора прийняли рішення про те, щоб нагородити міську раду, сьогодні міська рада отримала нашу наліпку – як приклад доступної локації. Знайшли один-єдиний заклад, він також отримав наліпку «Доступно UA рекомендує». Він також на Михайлівській – це ресторація «Дім Трибеля», але й у них були питання з вхідною групою. У них є альтернативний вхід з двору, який взимку не такий зручний, як був би вхід з фасаду, тому що літній майданчик взимку не працює, тобто це все одна якась додаткова складність», – говорить координаторка ГО «Доступно UA».

Координаторка ГО «Доступно UA» Тетяна Шаповал зазначає: за результатами попередніх днів, до доступності громадського простору у Житомирі є питання.

«Сьогодні у Житомирі третій день, не хочеться, сказати б, образити, але середнє, звісно є гірші приклади. Вулиця Михайлівська: вона як серце міста, і вона справила погане враження. Тому що вона відреконструйована, але тут не має жодного закладу з входом, з фасадом, який був би доступним, тобто кожен заклад має хоча б одну сходинку, а одна сходинка це теж абсолютно незручно як для людини з інвалідністю, яка користується візком, так і для людини яка прийшла з дитячим візочком», – сказала Тетяна Шаповал.

За словами житомирянки Катерини Чорток, такий проєкт може допомогти звернути увагу на потреби маломобільний груп населення, яких у Житомирі чимало.

«Зробити, щоб можна було переходити за правилами дорогу, це є, але, на жаль, не скрізь, хочеться, щоб це було не лише в центрі міста, а більшість там, де окраїни, тому що жертвуєш життям – це не є добре. Також щоб були більш доступні магазини, аптеки, бо треба зайти до аптеку, а вона не облаштована, треба просити допомоги інших людей, а інші люди буває не погоджуються», – зазначає про власні потреби Катерина Чорток.

Результати перевірки та рекомендації щодо якісних змін планують передати представникам міської влади.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року Житомир.info інспектував пішохідну безбордюрну вулиці Михайлівську. Виявилося, що більшість закладів тут не доступні для маломобільних мам та людей на візках.

Як повідомляв Житомир.info, в липні 2020 року в Житомирі створили робочу групу, яка вирішуватиме, як зробити багатоповерхівки доступними для людей з інвалідністю.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: доступність візок пандус інвалідність Михайлівська  
Матеріали по темі