Місто

На вулиці Ольжича у Житомирі музей космонавтики хоче поставити МАФ для проведення культурно-освітньої діяльності

17 вересня 2020, 14:39

На вулиці Олега Ольжича у Житомирі «Музей космонавтики ім. С.П. Корольова» хоче облаштувати майданчик «ОльжичSpace» з розміщенням павільйону. Виконком міської ради має намір погодити облаштування такого майданчика.

Відповідний проєкт рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради 17 вересня був опублікували на сайті мерії.

«Розглянувши звернення комунального закладу “Музей космонавтики ім. С.П. Корольова” Житомирської обласної ради від 04.09.2020 № 205/1 щодо створення інноваційно-культурного простору “ОльжичSpace” в рамках освітнього проєкту у відповідності до стратегії розвитку Музею космонавтики ім. С.П. Корольова Житомирської обласної ради, з метою реалізації засад концепції культурно-освітньої діяльності та національно-патріотичного виховання, функціонування креативного майданчика для обговорення інноваційних проєктів в сфері культури і освіти, проведення культурних акцій (…) виконавчий комітет міської ради вирішив:
1.Погодити комунальному закладу “Музей космонавтики ім. С.П. Корольова” Житомирської обласної ради влаштування майданчика “ОльжичSpace” з розміщенням споруди (павільйону) для проведення культурно-освітньої діяльності за адресою: м. Житомир, вул. Ольжича, 14 та виконання благоустрою прилеглої території відповідно до ескізних пропозицій.
2. Визначити департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації замовником влаштування майданчика “ОльжичSpace” з розміщенням споруди відповідно до вимог чинного законодавства України, державних стандартів, норм і правил», – йдеться у проєкті рішення.

Скріншот проєкту рішення

Більш детальну інформацію щодо мети розміщення павільйону, його вигляду та функцій Житомир.info спробував отримати у КЗ «Музей космонавтики ім. С.П. Корольова» Житомирської обласної ради. Однак там порадили дочекатися засідання виконкому, на якому буде обговорюватися це питання.

«У нас на наступний виконком готується і проєкт, і вся концепція. І ми тоді надамо інформацію», – сказали у музеї космонавтики. Там також зазначили, що ескіз об’єкта нині у процесі розробки.

Дізнатися більше про майбутній майданчик Житомир.info також спробував у заступниці Житомирського міського голови Світлани Ольшанської. Проте вона порадила звернутися з запитанням до музей космонавтики, однак зазначила, що павільйон не буде капітальною забудовою, а йдеться про МАФ.

«Краще запитати у музею космонавтики, тому що це будуть кошти обласного бюджету, через департамент регіонального розвитку. Мається на увазі сама забудова. А ідея належить музею космонавтики. Тому, для того, щоб отримати більш достовірну інформацію, краще спитати у них. Відомо, що це буде мала архітектурна форма, тобто не капітальна забудова, але постійного типу – не буде переноситись», – розповіла Світлана Ольшанська.

Зазначимо, що на Ольжича, 14, де планують облаштувати майданчик, розташований сквер, який носить ім’я українського поета і політичного діяча. Фоторепортаж зі скверу, відзнятий у січні 2020 року, – тут

Нагадаємо, 8 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський відвідав музей космонавтики ім. С.П.Корольова. З собою президент привіз свій указ, підписаний цього ж дня, про надання закладу статусу національного.

Як повідомляв Житомир.info, 12 серпня 2020 року Кабмін підтримав ініціативу Житомирської облдержадміністрації, Житомирської обласної ради, народних депутатів від Житомирщини щодо надання статусу національного музею космонавтики імені Корольова й звернувся з цим проханням до президента.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: музей космонавтики музей МАФ павільйон проєкт рішення  
Матеріали по темі