Суспільство

У Житомирській області виявили продаж популярних іграшок з неприємним запахом, підприємцю тимчасово заборонили торгувати

5 October 2020, 15:21

У Житомирській області фахівці Держпродспоживслужби виявили продаж популярних дитячих іграшок, які не відповідали вимогам: на упаковках не було інструкції, адреси виробника та імпортера тощо. Окрім того, іграшки мали неприємний різкий запах. У зв’язку з виявленими порушеннями суб’єкту господарювання тимчасово заборонили розповсюджувати продукцію на ринку.

Про це 1 жовтня повідомила пресслужба Держпродспоживслужби в Житомирській області.

«…під час проведення планової перевірки характеристик продукції у розповсюджувача дитячих іграшок розташованого на території Житомирської області спеціалістами управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області встановлено факти розповсюдження продукції іграшка Герої Поні «My lucky Horse», іграшка «LOL SURPRISE!», на етикетці (ярлику) та пакуванні яких не нанесено знак відповідності технічним регламентам; відсутня супроводжувальна інформація стосовно найменування та адресних даних виробника, імпортера; не нанесено позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента; не зазначено торгівельну марку, відсутнє супроводження інструкціями та інформацією щодо безпечності згідно з вимогами закону про порядок застосування мов», – йдеться у повідомленні.

Також було виявлено, що «відповідно до органолептичного показнику, полімерний матеріал голови ляльки має сторонній інтенсивний запах (2 бали, тоді як має бути не більше 1).

Суб’єкт господарювання відшкодував витрати, пов’язані з проведенням експертизи, в загальній сумі 9 292 гривень.

Також за результатами перевірки, до суб’єкта господарювання вжито обмежувальні (корегувальні) заходи: приведення продукції у відповідність до встановлених вимог; усунення формальної невідповідності; тимчасова заборона надання продукції на ринку.

У Держпродспоживслужбі радять нюхати іграшки перед тим, як купити їх для свого малюка.

«Враховуючи викладене, щоб не переживати за свого малюка, краще попередити небезпечну ситуацію, ніж потім її ліквідовувати, тому не соромтеся принюхуватись до іграшки прямо в магазині. Вона не повинна мати стійких та неприємних запахів. Якщо ж такий запах у неї є, існує ризик того, що вона зроблена зі шкідливих матеріалів», – закликають фахівці Держпродспоживслужби.

У пресслужбі ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області в коментарі Житомир.info зазначили, що зазвичай суб’єкту господарювання забороняють розповсюджувати продукцію на ринку терміном на два місяці. За цей час підприємець має усунути недоліки, відкоригувати питання з виробником чи імпортером продукції.

Нагадаємо, у червні 2019 року в Житомирській області підприємця, який розповсюджує дитячі іграшки, оштрафували на 25 500 гривень та зобов’язали знищити свій товар, оскільки він був небезпечним: у брязкальці вміст свинцю перевищував норми у 105 разів.

Як повідомляв Житомир.info, 1 лютого 2019 року головне управління Держпродспоживслужби інформувало, що у Житомирській області підприємця, який реалізує іграшки, оштрафували на 17 000 гривень за невідповідність встановленим вимогам ляльок LOL та ТМ «Kaibibi».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держпродспоживслужба іграшка  
Матеріали по темі