Влада

У ДП «Житомирський бронетанковий завод» відкидають звинувачення СБУ щодо оборудки з держкоштами

9 жовтня 2020, 11:55

На сайті ДП «Житомирський бронетанковий завод» надали пояснення щодо ситуації, описаної 7 жовтня пресгрупою УСБ України в Житомирській області. Йдеться про матеріал під назвою «На Житомирщині контррозвідка СБУ викрила оборудку із держкоштами під час виконання оборонного замовлення бронетанковим заводом», що був оприлюднений на сайті Служби безпеки України.

У тексті матеріалу, зокрема, йшлося, що ДП закупило у приватного підприємства з Києва матеріали неналежної якості, які використовувались для ремонту бойових машин.

Керівництво бронетанкового заводу зазначає: коли з’ясувалося, що матеріали для ремонту не відповідають сертифікату якості, було розпочату претензійну роботу з постачальником продукції. У ДП також наголошують: на сьогоднішній день жодній посадовій особі Житомирського бронетанкового заводу не повідомлено про підозру, триває слідство.

Далі – текст повідомлення з сайту ДП «Житомирський бронетанковий завод»

«Події, що мали місце

Державне підприємство "Житомирський бронетанковий завод" займається виготовленням, глибокою модернізацією та капітальним ремонтом бойової і спеціальної техніки різних модифікацій: БМП, БРЕМ, БМД, а також машин на їх базі. У грудні 2019 року в рамках виконання одного із замовлень з ремонту військової техніки ЖБТЗ оголосив тендер на закупівлю зварювальної проволоки.

У серпні 2020 року в процесі використання однієї із партій закупленої проволоки завод виявив невідповідність заявленим характеристикам. Підприємство Укроборонпрому направило зразки наплавленого металу проволоки до приватної лабораторії у м. Буча, Київської області, для дослідження на предмет відповідності сертифікату якості. Результати лабораторного дослідження встановили, що зварювальний матеріал не відповідає сертифікату якості та не може використовуватися при виконанні зварювальних робіт.

ЖБТЗ негайно розпочав претензійну роботу із постачальником неякісної продукції, в результаті якої було досягнуто згоди відправити зразки проволоки на дослідження до Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона у місті Київ.

Позиція Житомирського бронетанкового заводу

Оскільки Житомирський бронетанковий завод здійснює ремонт військової техніки, яка воює на Сході України та від справності якої залежать життя наших військових, підприємство самостійно ініціювало експертизу зварювальних матеріалів, про що повідомило правоохоронні органи.

ЖБТЗ не використовував у виготовленні, модернізації чи ремонті бойових машин неякісний зварювальний матеріал. Всі роботи завжди проводяться відповідально та якісно під контролем Міністерства оборони України в особі військового представництва.

7 жовтня 2020 року Служба безпеки України спільно зі слідчими Нацполіції провели оперативні дії на території заводу з метою збору доказів.

На сьогоднішній день жодній посадовій особі ДП «Житомирський бронетанковий завод» не повідомлено про підозру, триває слідство».

Нагадаємо, 7 жовтня пресгрупа УСБ України в Житомирській області поінформувала, що контррозвідники Служби безпеки України спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом військової прокуратури Житомирського гарнізону викрили посадовців оборонного заводу на зловживаннях із державними коштами, що призвело до неякісного ремонту броньованої техніки для українських Збройних Сил.

Як повідомляв Житомир.info, 2 березня 2020 року пресгрупа У СБУ інформувала, що контррозвідники Служби безпеки України викрили посадовців Державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» на зловживаннях із державними коштами під час закупівлі запасних частин сумнівної якості.

2 липня 2020 року СБУ повідомила про викриття посадовців Державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» на мільйонних зловживаннях під час ремонту систем захисту для українських Збройних Сил.

На бронетанковому заводі прокоментували обшуки та розслідування мільйонних зловживань, зазначивши, що сприяють СБУ у розслідуванні зловживань колишнім керівництвом заводу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: бронетанковий завод СБУ ЖБТЗ 
Матеріали по темі