Політика

У Житомирській міській та обласній ТВК розповіли про найпоширеніші помилки в протоколах та скільки комісій вже здали виборчу документацію

28 October 2020, 15:05

Житомирська міська ТВК о 23:00 26 жовтня отримала останній протокол від дільничної виборчої комісії. Голова міської ТВК Оксана Плис повідомила: станом на ранок 28 жовтня комісія опрацювала 80% протоколів, проте їх ще перевірятимуть.

«Ми перевіряємо, уточнюємо усі цифри. До 3 листопада у нас є час на підсумок, але до 6 листопада у нас період, коли ми встановлюємо результати. Я думаю, що ми зробимо це раніше. Дуже тяжко, бо ми практично працювали три доби без відпочинку і у нас триває далі робота. Так, у нас є технічні перерви, бо ми люди, не роботи, ми маємо теж відпочити для того, щоб правильно перевірити. Ви самі розумієте, що людина десь на двохсотій цифрі починає трошки пропускати, тому ми неодноразово будемо перевіряти. Вісімнадцять людей у нас в комісії, зараз у нас працюють з протоколами шість чоловік. Вони будуть мінятися, тому що прийде зміна інша», - розповідає голова Житомирської міської ТВК Оксана Плис.

Також голова міської ТВК розповіла про найчастіші помилки, які допускають під час заповнення протоколів.

«Є восьмий рядок в протоколі, який взагалі має бути 0, бо він міняється тільки тоді, коли є вкид протоколів. Таких ситуацій не було, а коли люди заповнюють протокол ставлять там цифри, вони їх плутають із зіпсованими, це вже неправильно оформлений протокол. Є такі помилки, що коли підрахунок неправильний, припустимо брали кількість виборців, які проголосували на дільниці й потрібно було додати кількість виборців за місцем перебування. Вони їх не складали, тобто дуже багато арифметичних помилок», - сказала голова Житомирської міської ТВК Оксана Плис.

За словами заступника голови обласної ТВК Юрія Павлюка станом на 11:00 28 жовтня до комісії привезли більше 10 протоколів з районів. Обласна ТВК прийняла лише 4, а решту відправили на уточнення.

«На сьогоднішній час опрацьовано 4 протоколи про підсумки голосування, зокрема, це з Городницької, Городоцької, Андрушівської, Швайківської територіальних виборчих комісій і Потіївська зараз на опрацюванні. До 5 листопада ми маємо отримати всі 68 протоколів територіальних виборчих комісій. Звичайно, люди їдуть, везуть, опрацьовуємо, працюємо у штатному режимі», - повідомив заступник голови Житомирської обласної ТВК Юрій Павлюк.

Нагадаємо, паралельний підрахунок голосів виборчого штабу партії «Пропозиції» за даними 100% протоколів, отриманими до 18:00 26 жовтня, показав, що перемогу на виборах міського голови у першому турі з результатом 52,01% отримує нинішній мер Сергій Сухомлин (партія «Пропозиція»), за якого проголосували 28 тис. 956 людей. Друге місце у кандидата від партії «Слуга народу» Віктора Євдокимова – 12,65%, трете посіла кандидатка від ОПЗЖ Наталія Леонченко – 9,29%. До міської ради проходять шість партій: «Пропозиція» – 31,67%; «Слуга народу» – 13,48%; «Опозиційна платформа – За життя» – 10,69%; «Європейська Солідарність» – 10,63%; «Сила і Честь» – 7,18%; ВО «Батьківщина» – 5,02%.

Скільки депутатів Житомирської міської ради матимуть партії, які подолали прохідний бар’єр.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі явка виборців на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року становила 28,8%., по області – 37,47%.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: протоколи міська ТВК обласна ТВК вибори  
Матеріали по темі