Місто

​На житомирському водоканалі пояснили, чому варто відмовитись від фосфатовмісних мийних засобів

13 листопада 2020, 16:15

Заборонити виробництво, продаж, імпорт та використання фосфатовмісних мийних засобів – таку петицію зареєстрували на сайті президента України. ЇЇ ініціювала асоціація «Укрводоканалекологія». Директор житомирського водоканалу Андрій Нікітін пояснює: фосфати, які входять до складу таких засобів, потрапляючи у водойми виконують роль добрива. Це призводить до швидкого розмноження синьо-зелених водоростей і як наслідок до погіршення якості води в річках. За словами Андрія Нікітіна в Україні нині немає очисних споруд води, які могли б справлятися з очищенням води, яка має велику концентрацію таких водоростей і саме тому одним із можливих рішень, може бути заборона використання фосфатовмісних мийних засобів.


«Один грам фосфатовмісних мийних засобів провокує розповсюдження і проростання 5-10 кілограмів синьо-зелених водоростей. Для того, щоб позбутись цієї великої проблеми потрібно зробити дві речі. Перша річ – це реконструкція всіх очисних споруд каналізації у всій країні. Але це – багато років роботи. І це – величезні інвестиції, які розцінюються нами приблизно в 2 мільярди євро. Звісно, в країні таких коштів немає. І стільки часу, щоб нехтувати безпекою наших річок ми також не маємо. Тому є і інший альтернативний шлях. Це – заборона в Україні таких мийних засобів», - розповідає директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.

Директор водоканалу пояснює: фосфатовмісні мийні засоби використовуються не лише в побуті для миття посуду, але й на автомийках та в промисловості. Але звичайні споживачі води можуть вже зараз відмовитись від таких засобів. Це може трохи збільшити витрати сімейного бюджету, але принесе значно більше користі в майбутньому.

«В доступі на ринку в Україні є засоби, які не містять фосфати. І, наприклад, моя родина, ми купуємо тільки такі засоби. Але вони дорожчі. Не кожен хоче і може собі дозволити купувати їх. Але це – важливо для нашого майбутнього і майбутнього наших дітей. На пляшках таких засобів написано великими літерами, що вони не містять фосфатів, що вони – еко-friendly. Зазвичай, там є якісь індикатори в вигляді зеленого листочка, які показують, що таке засоби дружні до довкілля. І обираючи саме такий засіб ми дбаємо про захист нашого довкілля і наших річок», - каже Андрій Нікітін.

Як повідомляв Житомир.info, житомирський водоканал хоче розпочати виробництво добрив високої якості з мулу на очисних спорудах.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водоканал мийні засоби Нікітін  
Матеріали по темі