Політика

ЦВК розглянула питання діяльності Житомирської обласної та Новоград-Волинської районної територіальних виборчих комісій

21 листопада 2020, 14:05

Центральна виборча комісія розглянула окремі питання діяльності Житомирської обласної та Новоград-Волинської районної територіальних виборчих комісій.

Про це 20 листопада повідомила пресслужба ЦВК.

«На виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 8 листопада 2020 року Ємільчинська селищна ТВК Новоград-Волинського району Житомирської області провела повторний підрахунок голосів виборців на одній з виборчих дільниць, про що склала відповідний протокол. З урахуванням його відомостей вказана ТВК склала протоколи про підсумки голосування з виборів депутатів Новоград-Волинської районної та Житомирської обласної ради у межах частини відповідного територіального виборчого округу з позначкою «Уточнений». Водночас, як свідчать листи Новоград-Волинської районної та Житомирської обласної територіальних виборчих комісій, що надійшли до ЦВК, цими комісіями не враховані результати зазначеного повторного підрахунку голосів виборців та не складені уточнені протоколи про підсумки голосування у відповідному територіальному виборчому окрузі з виборів депутатів районної та обласної ради», - йдеться у повідомленні

Враховуючи викладене, Комісія зобов’язала Новоград-Волинську районну та Житомирську обласну ТВК встановити підсумки голосування та результати виборів депутатів відповідно Новоград-Волинської районної та Житомирської обласної ради, з урахуванням відомостей зазначених уточнених протоколів, шляхом складання нових протоколів з позначкою «Уточнений», про що поінформувати ЦВК до 15 години 21 листопада 2020 року.

Окрім того, звернуто увагу вказаних районної та обласної територіальних виборчих комісій на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства в ході реалізації повноважень щодо підготовки і проведення місцевих виборів та організації своєї роботи.

Нагадаємо, на виконання рішення суду 16 листопада у селі Рудня-Іванівська Ємільчинського району Житомирської області ще раз перерахували голоси на дільниці №180271, де на місцевих виборах зафіксували рекордну явку – 98%. На початку листопада вибори на цій ДВК визнали недійсними через зафіксовані порушення. Після судових засідань і перерахунків результати волевиявлення виборців вирішили зарахувати.

Як повідомляв Житомир.info, 28 жовтня 2020 року було розпочате кримінальне провадження за фактом незаконного використання виборчого бюлетеня на виборчій дільниці у Ємільчинському районі (ч. 1 ст.158-1 КК України): за повідомленням голови територіальної виборчої комісії смт Ємільчине, під час підрахунку голосів виборців на одній із сільських виборчих дільниць виявлено ймовірні ознаки фальсифікації голосування. Цього ж дня кілька політичних партій оприлюднили звернення до правоохоронних органів, в якому заявили, що на виборчій дільниці 180271 в селі Рудня Іванівська представниками партії «Наш край» було «цинічно спотворено волевиявлення громадян громади та сфальсифіковані результати голосування». 2 листопада Ємільчинська ТВК визнала недійсними вибори на дільниці в селі Рудня-Іванівська Ємільчинського району.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вибори ЦВК результат  
Матеріали по темі