Місто

​Житомирські сміттєві війни: приватний ВЖРЕП №4 не хоче прибирати свої контейнери, комунальники вивозять їх на штрафмайданчик

23 November 2020, 16:49

Старі залізні сміттєві баки поруч із новими пластиковими та контейнери, які виставили на траву – такий вигляд зараз мають майданчики збору побутових відходів на Крошні.

У муніципалітеті пояснюють: 10 листопада сесія міської ради затвердила результати конкурсу та визначила виконавців послуг з вивезення сміття. Втім, на Крошні, де раніше ці послуги надавав ВЖРЕП №4, старий перевізник не хоче припиняти роботу. Тому зараз жителі Крошні можуть спостерігати картину, коли на майданчику для збору сміття встановлено поруч старі і нові баки, а на будинках висять різноманітні оголошення.

«Для міської ради очікуваною була реакція колишнього надавача послуг, що він і надалі буде намагатись надавати ці послуги, вживати певних не зовсім законних дій, наприклад, залишати контейнери на старих місцях їх розташування, можливо, буде надсилати квитанції на оплату послуг за повний місяць. У нас було прийнято рішення про демонтаж контейнерів. Воно передбачає те, що на території міста можуть знаходитись лише контейнери діючих надавачів послуг. На сьогодні ця робота вже активно проходить. Чому ми вирішили так робити, бо в перші дні, коли почав працювати новий перевізник, старий перевізник не забрав свої контейнери і почав їх встановлювати на місці, де влаштовувалися контейнери ТОВ «Ґрін Бін Україна». ТОВ «Ґрін Бін Україна» їх теж пересовували і місцеві мешканці могли бачити, що контейнери постійно переміщуються, могли побачити одразу два набори контейнерів - пластикові компанії «Ґрін Бін» і залізні ВЖРЕПу №4. На сьогодні вивозиться щодня від 20 до 30 контейнерів колишнього надавача послуг. Всі ці контейнери будуть повернуті відповідно до порядку, який передбачає рішення про демонтаж. На минулому тижні проходив демонтаж. На цьому тижні «Інспекція з благоустрою» теж використовує спецтехніку і вивозить ці контейнери», - пояснює начальник відділу житлового господарства Ігор Задорожний.


У муніципалітеті припускають: подібні ігри в п’ятнашки контейнерами між новим та старим перевізником сміття можуть тривати ще довго.

«Як мінімум, я вважаю, це буде продовжуватись, допоки ми всі контейнери не демонтуємо і не вивеземо. Ці баки зараз завозяться на базу КП «Зеленбуд» і будуть там зберігатись до тих пір, поки не буде встановлено їх офіційного власника і власник вже в порядку буде їх забирати», - каже Ігор Задорожний.

У міській раді також закликають житомирян уважно перевірити квитанції, які надійдуть в грудні за попередній місяць.

«Мешканці мають розуміти так, що з 11 числа діючий надавач послуг, в тому числі, й на мікрорайоні Крошня – ТОВ «Ґрін Бін Україна». Квитанції на оплату за листопад мають прийти від двох надавачів послуг. Безпосередньо до 10 числа включно послуги надавав ВЖРЕП №4 і квитанція має бути за 10 днів. І за 20 днів листопада має бути квитанція від ТОВ «Ґрін Бін Україна». Тому, коли прийдуть дві квитанції, то потрібно уважно подивитись на квитанцію від ВЖРЕП №4, за скільки днів зроблено зарахування. Має бути за 10 днів», - пояснює Ігор Задорожний.

Нагадаємо, 10 листопада 2020 року на позачерговій сесії міської ради затвердили нових виконавців послуг з вивезення побутових відходів у Житомирі, відповідно до прийнятого рішення ТОВ «Грін Бін Україна» до 01.11.2027 року надаватиме свої послуги на 4 з 6 визначених територій міста. (Більш детально щодо приналежності окремих вулиць, провулків, проїздів до наведених територій, на яких підприємствами буде здійснюватися надання послуг, можна ознайомитись за наступним посиланням).

Як на останній сесії міської ради обговорювали та голосували за переможців конкурсу на вивезення сміття у Житомирі, дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сміття Крошня контейнери перевізник  
Матеріали по темі