Місто

Де у Житомирі придбати новорічну ялинку в горщику та як за нею доглядати

15 December 2020, 14:18

З кожним роком все більше людей надають перевагу ялинкам у горщиках, адже після свят їх можна посадити.

Журналісти Житомир.info вирішили дізнатися, як доглядати та висаджувати такі хвойні дерева.

Як і для кімнатних рослин, для ялинки у горщику важливо підібрати правильне місце. Поливати новорічне дерево потрібно в міру того, як ґрунт у горщику підсихає. Деревце рекомендують тримати у теплому приміщенні не більше двох тижнів. Живу ялинку краще прикрашати легкими іграшками, аби не пошкодити гілки.

«Багато людей бажають на новорічні свята поставити у себе живу ялинку. Для цього ми впродовж семи років вирощуємо ялинки у горщиках, тобто з закритою кореневою системою. Поради для людей, які хочуть, ялинку або сосну весною висадити у відкритий ґрунт: не тримати біля обігрівальних приладів та не тримати довго у приміщенні. Зараз дерево знаходиться в стані зимового спокою, тобто спить, а коли його заносять до теплого приміщення, воно починає прокидатися і йти в ріст. Два тижні – й винести на терасу або на вулицю і там воно буде до весни перебувати», – говорить головний лісничий ДП «Житомирське лісове господарство» Сергій Дубницький.


Садити ялинку можна й взимку, але за умови, якщо вона не встигла «прокинутись». За словами лісничого, садити таке дерево нескладно.

«Оскільки дана ялинка зі сформованою кореневою системою, треба викопати лунку або ямку відповідного розміру, вийняти з горщика і з землею і посадити у відповідне місце», – каже Сергій Дубницький.

Житомиряни можуть придбати дерева у горщиках у ДП «Житомирське лісове господарство» за адресою: вулиця Степани Бандери, 8. Ялинковий базар буде працювати з 18 грудня.

«Для новорічних свят ми пропонуємо ялинку звичайну, сосну звичайну та ялинку «колючу, форма – сиза», по простому – це ялинка голуба. Мінімальна ціна від 20 см до 40 см – 150 грн, а середня ціна від 1 м до 1,5 м – 405 грн», – зазначив головний лісничий ДП «Житомирське лісове господарство» Сергій Дубницький.

Нагадаємо, у 2020 році лісівники Житомирської області готові реалізувати майже 400 тисяч новорічних ялинок, ціна – від 40 до 300 грн.

В минулому 2019 році ялинковий базар в центрі Житомира почав працювати з 16 грудня: ціни за деревця торік стартували від 100 грн.

Як повідомляв Житомир.info, Житомир зустрічатиме Різдво-2021 та Новий рік без ярмарку та концертів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ялинка лісівник Новий рік Різдво  
Матеріали по темі