Влада

​Депутати проголосували за бюджет Житомирської ОТГ на 2021 рік

24 December 2020, 14:13

24 грудня на черговій сесії міської ради депутати без обговорень прийняли бюджет Житомирської міської територіальної громади на 2021 рік у сумі 2,7 млрд грн.

«Депутати пропрацювали цей бюджет в комісіях. Комісії збиралися по три рази на тиждень, а соціально-гуманітарна комісія працювала одного разу шість годин. Правильно розглядати всі ці питання в комісіях, на погоджувальній раді підбивати підсумки. Сьогодні міська рада продемонструвала, як потрібно працювати», - каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Яким буде у 2021 році бюджет розвитку, - розповів міський голова.

«Ми заклали 60 млн на поточний ремонт доріг, 6 млн на ремонт прибудинкових територій. Минулого року по принципу поточного ремонту робили вулиці Чуднівську, Покровську, Грушевського, більш-менш нормальний, якісний ремонт. Це дає змогу швидко зробити і відносно не за великі кошти. Ми заклали 24 млн грн - це на мікрорайони міста Житомира. Тобто, депутати будуть об’єднувати в групи та вирішувати, на які першочергові задачі будуть виділятися ці кошти. Далі ми підтримуємо теплокомуненерго, вже виділили кошти на рік. Ще треба буде розглянути питання на виділення на співфінансування на будівництво ТЕЦ, яка будується та наступна, яка буде будуватися. В цьому бюджеті вже закладені виплати по лізингу, за який куплений ангіограф та мамограф, і по тролейбусах. Залишок цього бюджету 50-60 млн грн, ці кошти ми будемо розглядати у лютому-березні місяці до розподілу по бюджету розвитку», - говорить Сергій Сухомлин.

У фонд для боротьби з COVID-19 заклали менше коштів, ніж у 2020 році.

«Є поточний розрахунок по лікарнях, ті суми, які ми закладаємо на забезпечення медикаментами, цього поки достатньо. Зараз лікарні працюють по договорах з НСЗУ і у них є «ковідні кошти», цього поки вистачає. Ми створили резерв - 24 млн грн, минулого року ми виділяли 30 млн, але там було закладено закупівлю ШВЛ апаратів, а зараз нам це не потрібно. Тому поки 24 млн достатньо», - зазначив міський голова.

А ось наповнювати бюджет планують шляхом заощаджень, активізації роботи з платниками податків та залучення інвестицій.

«Перше - це заощадження, і тут депутати, особливо ті, які прийшли, розглядають по комунальних установах, структурі міської ради, скорочення та економію - це можуть бути великі кошти. Другий напрямок - збільшення від сплати за землю, це робота з платниками податків, а також залучення інвестицій. Наприклад, у нас є компанія «Ферпласт», яка планує відкрити у Житомирі нове велике виробництво, а це приблизно 300-400 робочих місць - це доходи в бюджет», - розповів мер Житомира.

Фоторепортаж з короткотривалого другого пленарного засідання сесії Житомирської міськради дивіться тут.

Як повідомляв Житомир.info, 24 грудня о 9:00 почалося друге пленарне засідання сесії Житомирської міської ради, яка почала свою роботу 17 грудня. На першому пленарному засіданні депутати розглянули близько 20 питань.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сесія бюджет ОТГ міськрада  
Матеріали по темі