Влада

Як депутати голосували за бюджет Житомирської області на 2021 рік

24 грудня 2020, 17:04

Депутати Житомирської обласної ради майже одноголосно прийняли бюджет області на 2021 рік. Перед тим, як перейти до голосування, політичні партії висловили свої думки щодо фінансового плану на наступний рік та поцікавилися, чи внесли до проєкту запропоновані поправки.

Депутати уточнили, що на комісіях вони пропонували виділити 4 млн грн на оздоровлення учасників АТО. Натомість заступник директора департаменту фінансів Житомирської ОДА Віталій Турський повідомив, що пропозицію депутатів не врахували. Тому це питання запропонували доопрацювати та винести на розгляд на наступній сесії.

«Хочу вам сказати, що нам, безумовно, бюджет не подобається. Не вирішуються ті складні питання, багато перед нами стоїть. Безумовно, немає таких суттєвих економічних рушійних програм. Зрозуміло, що обмаль ресурсу, однак ми розуміємо, що ми не можемо залишити область і наші комунальні організації без фінансування, тому ми підтримуємо бюджет на 2021 рік», – сказав депутат Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко.


Підтримали обласний бюджет 61 депутат із 63 присутніх на сесії.

«Бюджет – це дуже складна річ. На сьогодні ми дійсно в новому бюджеті додали статті по матерях загиблих – це дуже важливо, – родин загиблих воїнів, які зараз воюють, у нас зараз війна з Російської Федерацією. Ми додали кошторис для підтримки родин, ми приділили увагу також всьому волонтерському руху. Ми розуміємо, що ми зараз розробляємо програму, ми її не встигли, але ми розробляємо велику програму, яка буде включати в себе родин загиблих, воїнів АТО/ООС. Але це буде з часом, готуємо до сесій, які буду з часом. Я вважаю, дискусія, яка зараз відбулася, зробила нас всіх сильнішими, адже ми людям даємо надію, ми розуміємо, що грошей завжди не буває багато, але в питання треба нам зробити, наша основна місія на наступні роки – зробити так, щоб були залучені кошти до Житомирської області», – прокоментував після закінчення сесії голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.

Голова адміністрації Віталій Бунечко повідомив, що вчора відкликав проєкт бюджету на 2021 рік, аби ознайомитися з поправками, але перед сесієї рішення змінив.

«Нічим не жертвували, були дійсно жорсткі дискусії, були навіть технічні збої. Сьогодні фактично перед самою сесією відкликав свій лист, яким вчора відкликав бюджет. Тому що бюджет, який проголосували одноголосно на погоджувальній раді з правками депутатів, ми їх мали в наявності, але це був не документ і я вимагав, тому що не розумів, які поправки будуть, і чи саме ці поправки будуть внесені. Вчора о 15:00 я відкликав бюджет для того, щоб отримати документ від обласної ради і сьогодні, коли о 10:00 я побачив ті правки, які повинні бути внесені, відкликав свій лист і, як ви бачите, бюджет проголосовано повністю», – пояснив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

Нагадаємо, 24 грудня відбулось і друге пленарне засідання сесії Житомирської міської ради. Під час сесії депутати, зокрема, без обговорень прийняли бюджет Житомирської міської територіальної громади на 2021 рік у сумі 2,7 млрд грн.

Фоторепортаж з сесії Житомирської облради дивіться тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сесія облрада бюджет  
Матеріали по темі