Події

У Житомирі в перинатальному центрі помер новонароджений хлопчик, батьки звинувачують лікарів

6 січня 2021, 10:30

У Житомирі молоде подружжя звинувачує медиків пологового в недбалості. Кажуть, у жінки передчасно почалися пологи, але у відділенні її протримали понад годину. Новонароджений після пологів помер від асфіксії. Медики стверджують, що все робили швидко і вчасно. Просто на встановлення діагнозу потрібен був час.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

«32-річний Віталій і 22-річна Людмила чекали на народження первістка. Кажуть готувалися заздалегідь, купили одяг та іграшки. Пригадують як раділи, коли дізналися, що в них буде син. Вагітність минала добре, патологій не було, каже подружжя. Але на 35 тижні Людмила відчула сильний біль у животі», – йдеться у сюжеті.


Швидка доправила жінку у пологовий, але в приймальному відділенні їй довелося чекати понад годину.

«Понад годину дружину тримали в приймальному, потім повезли до пологового, там тримали, не знали що робить, а за цей час моя дитина задихалась», - запевняє Віталій Барановський.

Врешті породіллі зробили кесарів розтин. Новонароджений хлопчик був живий, але за кілька годин помер. Подружжя вважає, медики згаяли час.

«Як мені сказали, була гіпоксія мозку, тобто не надходив кисень до головного мозку, тобто дитинка задохнулась», - пояснює чоловік.

У пологовому це заперечують. Кажуть, що затримка виникла, бо треба був час, щоб поставити діагноз породіллі. У неї виявили відшарування плаценти.

«Треба було поставити діагноз - це відшарування, або це просто пологи, може якщо передчасні пологи і їх треба було зупинити. Вона надійшла о 17.50, а о 18.20 дитину витягнули», - каже медична директорка Житомирського обласного перинатального центру Людмила Асташкина.

А от подружжя переконане – у пологовому підробили історію пологів.

«Викликав швидку о 16.34 і швидка швидко відреагувала. А в історії пологів написано, що о 17.50 моя дружина тільки потрапила в приймальне. Вже година десь поділася, вже не є правдою», - переконує чоловік.

Із заявою на недбальство медиків подружжя звернулося до поліції. Тут відкрили кримінальне провадження. «Попередня кваліфікація неналежне виконання професійних обов'язків медичним працівником. Подано клопотання до суду про проведення слідчих дій», - каже керівниця відділу комунікацій ГУ НП у Житомирській області Алла Ващенко.

Якщо провину медиків доведуть, їм загрожує до 5 років позбавлення волі. Батьки, які втратили сина готові боротися до кінця, бо хочуть аби така трагедія з передчасними пологами ні з ким не повторилася.

Як повідомляв Житомир.info, у березні 2019 року у лікарні в Житомирській області померли породілля та дитина, поліція розпочала розслідування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пологи перинатальний центр смерть новонароджений  
Матеріали по темі