Влада

Суслика на два місяці відсторонили від посади директора департаменту Житомирської ОДА, він просив суд цього не робити

28 January 2021, 14:14

Подільський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №7 і відсторонив підозрюваного Миколу Суслика від посади директора департаменту охорони здоров`я Житомирської обласної державної адміністрації, на строк 2 місці – до 22 березня 2021 року.

Відповідна ухвала від 26 січня 2021 року оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

«Прокурор покликається на те, що ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні злочину передбаченого ч.3 ст.368 КК України, даний злочин відноситься до тяжкого злочину, перебуваючи на посаді останній може незаконно вливати на свідків у кримінальному провадженні, знищити чи підробити документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування. В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав з підстав наведених в ньому та просив задовольнити», - йдеться в ухвалі.

Зазначається, що підозрюваний Микола Суслик та його захисник адвокат Івженко К.В. просили відмовити в задоволення клопотання, вважають, що вручена підозра у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України є необґрунтована.

Заслухавши думку прокурора, підозрюваного, його захисника, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.

«Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №7 Угринюка Б.С. про відсторонення від посади ОСОБА_1, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого, ч.3 ст.368 КК України - задовольнити. Відсторонити підозрюваного ОСОБА_1, одруженого, не судимого, від посади Директора Департаменту охорони здоров`я Житомирської обласної державної адміністрації, на строк 2 (два) місці, тобто 22 березня 2021 року. Ухвалу для виконання направити голові Житомирської обласної державної адміністрації. Ухвала підлягає негайному виконанню», - вирішив суд.

Станом на 14:00 год. 28 січня інформація від Житомирської ОДА щодо відсторонення Миколи Суслика від посади відсутня.

Скріншот з ухвали суду

Нагадаємо, директор департаменту охорони здоров’я ОДА 1 грудня 2020 року в своєму службовому кабінеті під час розмови з генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради» повідомив про необхідність передачі йому грошових коштів у розмірі 10% від суми субвенції, виділеної бюджету Коростеня на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров`я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Відомості про кримінальне правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 8 грудня 2020 року. Ввечері 21 січня 2021 року стало відомо, що директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколу Суслика затримали на хабарі. Служба безпеки України повідомила, що Миколу Суслика затримали за вимагання «відкатів» з коштів, виділених на протидію пандемії COVID-19. Згодом у прокуратурі назвали суму «відкату», який вимагав директор департаменту – 123 тис. грн, 10% від перерахованих коштів.

Подільський райсуд Києва 22 січня обрав директору департаменту ОДА Миколі Суслику запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на шістдесят діб (до 22 березня 2021 року) та визначив альтернативний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 55 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто у сумі 124 тис. 850 грн, у разі внесення якої Суслик може бути звільнено з-під варти, але з певними умовами, серед яких – не відлучатися із району, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора чи суду та здати закордонний паспорт. 26 січня визначена застава була внесена і директор департаменту був звільнений з під варти.

Як повідомляв Житомир.info, Микола Суслик був призначений на посаду начальника управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації 25 травня 2017 року. В листопаді 2020 року в структурі Житомирської облдержадміністрації відбулись зміни: управління охорони здоров’я перейменували в департамент, а Миколу Суслика перевели з посади начальника УОЗ на посаду директора департаменту.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Суслик хабар суд відсторонення департамент ОДА  
Матеріали по темі