Місто

«Афганці» на урочистостях до 32-ї річниці виведення військ: Кожне 15 лютого для нас – це як новий рік

15 лютого 2021, 15:31

15 лютого 2021 року в Житомирі відзначили 32-у річницю виведення військ з Афганістану. Опівдні цього дня ветерани Афганської війни пройшли колоною через центр Житомира від майдану Соборного до пам’ятника «Чорний тюльпан» на Новому бульварі.

За традицією учасники ходи вшанували пам’ять побратимів, які так і не повернулись із Афганістану, й поклали квіти до пам’ятника.

«32-а річниця. Мало це чи багато? Я думаю, що це наш шлях з тієї війни. За ці роки ми не розпорошились, ми залишаємось єдиною в державі, в Україні, в області, в Житомирі організацією. Ми єднаємось, одним словом: «Афган», «шураві», «бача» – ці всі поняття для нас дуже близькі. Кожне 15 лютого для нас – це як новий рік. Ми живемо з вами від 15 лютого до 15 лютого. І дай Боже, щоб ми з вами були цілісними, єдиними, однодумцями і підтримували одне одного. Сьогодні важкі часи у нас на сході України. Вчора, на жаль, три «двохсотих». Кому, як не нам, розуміти, що таке «двохсотий». Це не дуже приємний «подарунок» для матерів, для батьків. Цю війну треба закінчувати, і закінчувати якомога раніше. Наша війна в минулому столітті була найдовшою. Десятилітня війна. Ми всі пам’ятаємо, як десять років ми не могли дочекатись, коли закінчиться війна. А наші матері все думали: заберуть сина, чи не заберуть, привезуть його в цинку, чи не привезуть. Та війна закінчилась, так, і цю треба закінчувати. Я розумію, що сьогодні це не свято, це для нас мірило прожитого року і шлях у майбутнє. Єднаймось, шануймо одне одного і слава Україні», – сказав голова Житомирської міської спілки ветеранів Афганської війни Юрій Панасюк.


Фоторепортаж з відзначення 32-ї річниці виведення військ з Афганістану дивіться тут

Нагадаємо, 11 лютого мер Житомира Сергій Сухомлин зустрівся з представниками організацій учасників афганської війни та інших локальних війн і отримав від Української Спілки ветеранів Афганістану медаль «За заслуги» I ступеня.

Як повідомляв Житомир.info, 15 лютого 2020 року проходили урочистості з нагоди відзначення 31-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, зокрема – була хода від Будинку правосуддя до пам'ятного знаку «‎Чорний тюльпан»‎ на Новому бульварі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: хода афганці Афганістан  
Матеріали по темі