Політика

Нардепи від Житомирської області подали законопроєкти щодо заборони продажу ліків дітям до 14 років

23 лютого 2021, 13:22

Народний депутат від Житомирської області Сергій Кузьміних (фракція партії «Слуга народу», обраний від Чуднівського округу №67) пропонує заборонити продаж ліків дітям до 14 років та карати за порушення цієї норми.

Відповідні законопроєкти, підтримані його колегами по Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, були 22 лютого зареєстровані у Верховній раді.

Законопроєкт №5122 передбачає заборону продажу лікарських засобів дітям.

«Реалізація (відпуск) лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку, забороняється. В разі виникнення сумніву щодо віку покупця реалізація (відпуск) лікарських засобів здійснюється за умови пред'явлення документа, що засвідчує його вік», - таким абзацом пропонується доповнити ст.21 закону «Про лікарські засоби».

Проєктом №5123 пропонується внести зміни в Кодекс України про адміністративні правопорушення - штрафи за порушення згаданої заборони: від 102 грн до 425 грн, за повторне порушення – від 425 грн до 1190 грн.

«Ми всі шоковані тим, що відбулося в Боярці. Я, як член комітету з питань здоров'я нації та батько трьох дітей, не міг залишитися осторонь. 19 лютого ініціював зміни Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів дітям. Такий крок дозволить врегулювати на державному рівні ситуацію з неконтрольованим зловживанням лікарськими засобами неповнолітніми особами та сприятиме зменшенню кількості випадків отруєння та суїциду серед дітей та підлітків», - прокоментував подані законопроєкти Сергій Кузьміних.

Зауважимо, що 22 лютого був зареєстрований ще один проєкт закону щодо заборони продажу ліків дітям до 14 років, серед його авторів – нардеп-мажоритарник від Житомирської області Тетяна Грищенко (фракція партії «Слуга народу», обрана від Малинського округу №66).

В цьому проєкті правка до ст. 21 сформульована коротко: «Забороняється реалізація (відпуск) лікарських засобів особам, які не досягли 14 років».

Нагадаємо, 16 лютого в Боярці дві подруги-семикласниці одного з ліцеїв під час перерви пішли в аптеку неподалік, купили препарат-аналог «Но-шпа», а згодом повернулися до школи і під час перерви випили по 40 пігулок кожна. Одна дівчина померла, інша опинилася в реанімації.

Як повідомляв Житомир.info, з шести народних депутатів, обраних в одномандатних виборчих округах Житомирської області, троє в 2020 році долучилися до створення більш ніж 40 законопроєктів, але чинними актами переважна більшість з них так і не стала.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР нардеп ліки законопроєкт Кузьміних Грищенко діти аптека  
Матеріали по темі