Влада

У Житомирській області хочуть створити кілька об’єктів природно-заповідного фонду та розширити межі двох заказників

26 лютого 2021, 11:07

У Житомирській області хочуть створити декілька нових природоохоронних об’єктів: ландшафтний заказник «Ковалівський», три пам’ятки природи, ботанічний заказник «Черевківський». Також планується розширити межі ландшафтних заказників «Древлянський» та «Глушець».

Відповідні проєкти рішень сесії Житомирської обласної ради 24 лютого 2021 року опублікували на сайті облради. Розробником проєктів рішення є управління екології та природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації.

Зокрема, відповідно до проєкту, облрада має намір «оголосити на території Житомирського та Коростенського районів ландшафтний заказник місцевого значення «Ковалівський». У додатку до проєкту рішення наведена характеристика об’єкта природно-заповідного фонду. Так, ландшафтний заказник «Ковалівський» займатиме площу 87,9, його місцезнаходження – Ягодинська сільська рада Житомирського району (21,4 га) та Ковалівська сільська рада Коростенського району (66,5 га).

Скріншоти додатку до пороєкту рішення

На території Коростенського району також планують оголосити три пам’ятки природи місцевого значення.


Скріншоти додатку до пороєкту рішення

На території Коростенського району, відповідно до проєкту рішення сесії, оголосять ботанічний заказник місцевого значення «Черевківський».

Скріншот додатку до пороєкту рішення

Також обласна рада має намір «розширити межі ландшафтного заказника місцевого значення «Древлянський» на 119,0 га за рахунок кварталів 67, 68 Базарського лісництва ДП «Народицьке спеціалізоване лісове господарство», встановивши його загальну площу у розмірі 25454 га».

Скріншот додатку до пороєкту рішення

Окрім того, планується «розширити межі ландшафтного заказника місцевого значення «Глушець» на 280,0 га за рахунок кв. 3 Овруцького лісництва ДП «Словечанський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради, встановивши його загальну площу у розмірі 1224 га».

Скріншот додатку до пороєкту рішення

Як повідомляв Житомир.info, 24 вересня 2020 року на сайті Житомирської обласної ради публікували проєкти рішень про оголошення трьох об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення: ландшафтний заказник «Зелена Лагуна», гідрологічну пам’ятку природи «Урочище "Нивки"», ботанічний заказник «Урочище "Пісковня"».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: проєкт рішення облрада заказник заповідник  
Матеріали по темі