Економіка

Житомирська міськрада збирається виділити 10 млн грн для компенсації підприємцям, які не можуть працювати в «червоній» зоні

25 March 2021, 11:09

Житомирська міська рада збирається виділити з резервного фонду 10 млн грн для компенсації підприємцям, які не могли працювати через карантинні обмеження «червоної» зони.

Про це на черговій сесії 25 березня повідомив мер Сергій Сухомлин під час розгляду проєкту рішення про внесення змін та доповнень до Програми соціально-економічного і культурного розвитку на 2021 рік.

«Для підприємців, які знаходяться в «червоній» зоні і не працюють, держава запропонувала виплату 8 тисяч гривень і звернулася до місцевого самоврядування з проханням доповнити цю суму хоча б до середньої заробітної плати. Ми розрахунки ще будемо робити, але департамент фінансів порахував, що приблизна сума може бути до 10 мільйонів гривень для підтримки підприємців по місту Житомиру. Є рекомендація комісії з питань містобудування передбачити цю суму (10 млн грн) в Програмі і при голосуванні змін до бюджету також закласти ці кошти, знявши їх з резервного фонду», - пояснив мер Сергій Сухомлин.

Депутати дану рекомендацію підтримали. Також мер повідомив, що рекомендується порядок використання коштів затвердити рішенням виконавчого комітету міської ради за погодженням з бюджетною комісією.

«Ми розбирали, яка кількість ФОПів отримала компенсацію (під час попереднього локдауну): не всі ФОПи отримали компенсацію від держави, а є такі, які отримали і працювали, бо є різні КВЕДи, а «Дія» приймає реєстрацію по першому КВЕД і підприємцям, в яких перший КВЕД не потрапляє під заборони «червоної» зони, не передбачається компенсація, хоча бізнес у них не працює, зупинений. Тут потрібно розробити порядок, затвердити його на виконкомі і потім вже на депутатських комісіях затвердити цей порядок і цю виплату, щоб ми її зробили дійсно тим, хто потребує», - зауважив Сергій Сухомлин.

Цю рекомендацію теж підтримали – 33 голоси «за».

В цілому за проєкт рішення з рекомендаціями погоджувальної ради (виділення 1 млн грн управлінню СБУ в Житомирській області на придбання компю'терної та оргтехніки, ремонт службових приміщень; виділення 200 тис. грн управлінню ДСНС у Житомирській області на придбання паливно-мастильних матеріалів, спецодягу, аварійно-рятувального обладнання) проголосували теж 33 депутати, рішення прийняте.

Нагадаємо, на засіданні Кабінету міністрів 24 березня 2021 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що на доручення Президента України Володимира Зеленського держава виплатить по 8 тисяч гривень фізичним особам-підприємцям та працівникам підприємств, які постраждають внаслідок запроваджених карантинних обмежень у «червоних» зонах.

«Ми розуміємо, що посилені карантинні обмеження в цих регіонах суттєво обмежують діяльність деяких сфер та підприємств. Тому буде запроваджено грошові виплати та підтримку за аналогією до тієї, яку люди отримували взимку», - зазначив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду додав, що розроблено комплекс заходів із підтримки людей та бізнесу, які будуть реалізовані у співпраці з органами місцевого самоврядування.

«Ми очікуємо від органів місцевого самоврядування для цих людей додаткової підтримки до тих коштів, які виплачуватиме держава. Це буде правильно і відповідально», - наголосив прем’єр-міністр.

Як повідомляв Житомир.info, 1 березня 2021 року на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийняте рішення з третього березня встановити у Житомирській області «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада карантин компенсація ФОП бюджет КМУ  
Матеріали по темі