Місто

У Житомирі з 15 квітня кав’ярні та ресторани відкриють літні майданчики, але до поданих ескізів є зауваження

6 квітня 2021, 18:00

З 15 квітня у Житомирі дозволять роботу літніх майданчиків біля кав’ярень та ресторанів. Наразі до департаменту містобудування та земельних відносин надійшло близько 40 заяв з ескізами, проте поки що жоден не отримав погодження. Серед найчастіших зауважень – відсутність озеленення.

Про це 6 квітня Житомир.info розповіла головна архітекторка Житомира.

«Кожен літній майданчик отримав рекомендацію та зауваження. Ми розуміємо, що 99% підприємців – це ті, які вже з року в рік продовжують свою документацію. Тому перше зауваження – це занедбані меблі у жахливому стані, це меблі, які давно не оновлювались. Ми попросили до ескізу додати існуючий стан меблів, в якому вони стані. Друге – це брендовані меблі. Меблі не повинні відвертати увагу від атмосфери закладу, тобто давайте від цього відходити й ніяких рекламних брендованих меблів. Третє зауваження – це благоустрій території. Є літні майданчики, які розташовані на території, де пошкоджена плитка або відсутня, тому ми попросили до ескізних намірів ми додати стан існуючої території майданчику. Стосовно зауваження щодо озеленення, передивившись ескізні наміри, «є де-юре, а є де-факто». Коли документація показує, що озеленення має бути, а по факту ми бачимо, що дуже маленький відсоток, де є озеленення території. Стосовно кольорів ми розуміємо, що у кожному літньому майданчику є свій стиль, тому ми йдемо на зустріч,роздивляємося. Настільки індивідуальний літні майданчики, тому говорити про єдиний архетип, єдину концепцію неможливо», – каже головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн.

Окрім цього міська рада звернулася до підприємців, щоб ті привели у належний стан та пофарбували фасади будинків на Михайлівській у єдиний колір. Йдеться не тільки про перший поверх, де розміщені кафе та ресторани, а всю будівлю.

«Якщо говорити конкретно про Михайлівську, адже це показова наша вулиця, то говориться про те, що, наприклад, кафе є знизу, а зверху все гарне, поки не підіймаємо голову. Розуміння є, багато підприємців, які розуміють і починають щось робити зараз. Не буду відкривати всі карти, але працюємо над цим», – додає головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн.

Остаточно підприємці отримають дозвіл на розміщення літніх майданчиків під час засідання виконавчого комітету.

Нагадаємо, у Житомирі виконком збирається погодити тимчасову, з 15 квітня по 15 листопада 2021 року, торгівлю морозивом, квасом та безалкогольними напоями, а також надання розважальних послуг за визначеними адресами.

Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році у Житомирі сезонну торгівлю напоями та морозивом дозволили з 11 травня, тоді ж запрацювали і літні майданчики закладів харчування, кафе та ресторанів, дозволи на відкриття майданчиків видавали за спрощеною системою.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: літній майданчик кафе ресторан Бронштейн вул.Михайлівська фасад  
Матеріали по темі