Місто

У Житомирі стартує акція «Дереводень»: у двох скверах та біля багатоповерхівок висадять 1000 саджанців

8 квітня 2021, 14:36

Понад тисячу дерев планують висадити у Житомирі цими вихідними. Акцію розпочнуть 10 квітня о 10:00, а саджатимуть на територіях ОСББ, Польському бульварі та майдані Польовому. Саджанці надають КП «Зеленбуд» (1000 дерев) та лісівники (200 дерев).

Попередньо голови ОСББ залишали заявки й відсьогодні на підприємстві «Зеленбуд» почали видавати саджанці.

«Це дерева такої породи, як катальпа, горобина, клен гостролистий, липа широколиста або великолиста, як її називають, тобто це такі саджанці, які тут у нас на підприємстві вирощувались. Зараз вже розпочаті роботи по викопуванню цих дерев і йде процес з видачі дерев ОСББ. Звернулося до нас вже близько 40 ОСББ, загальна кількість звернень на сьогодні тільки по ОСББ 729 саджанців», - розповідає директор КП «Зеленбуд» Олександр Волокіта.

Також у «Зеленбуді» пояснили, чому обрали головні локації у двох мікрорайонах.

«Підключені всі охочі ОСББ і у нас охоплене все місто, завдяки небайдужим головам ОСББ, тобто місто все охоплене. Чому обрані ці дві локації? Зрозумійте правильно, що висадити десь масово 150 дерев не так і легко в місті. Коли стоїть питання вибору локації, потрібно враховувати комунікації, наскільки територія дозволяє висаджувати молоді саджанці, і чи є великі дерева на локації», - говорить директор КП «Зеленбуд» Олександр Волокіта.


Кожен голова ОСББ бере на себе відповідальність і після акції, спеціалісти «Зеленбуду» мають перевірити, як висадили дерева.

Як повідомила головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн під час брифінгу 8 квітня, на Польовій в рамках акції з’явиться 150 дерев, висаджуватимуть навколо фонтану та у сквері біля нього.

«Ми проробляли дану територію, виїжджали з ландшафтним дизайнером, брали план озеленення, бо проєкт був давно розроблений. Проробляли детально, де і які дерева можна садити, адже є певні норми, яких потрібно дотримуватись, наприклад, липа не може бути ближче до дерева, ніж 5 метрів. Також від будинків дерева мають бути від 5 метрів», - каже Ольга Бронштейн.

Тих, хто долучився до акції, просять викладали фотографії у соцмережах і продовжувати челендж серед житомирян.

«Бажано, щоб вони викладали фотографію. Ми виставили їм умови, щоб був фотозвіт, щоб вони фотографувалися, виставляли, ділилися і запускали такий ланцюжок. Ми розпочинаємо «Дереводень» саме у суботу, будемо продовжувати. Скільки часу піде на садівництво прибудинкових територій, ми не знаємо, можливо це буде тиждень-два, будемо дивитися на погодні умови й так далі», - додає головна архітекторка Житомира.

За її словами, акція матиме продовження також під час загальноміського прибирання.

Як повідомляв Житомир.info, на початку травня минулого 2020 року в житомирському парку ім. Ю. Гагаріна висадили близько 170 дерев та кущів, серед яких: екзотичні гінкго-білоби, сакури, «золотий дощ».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дерево саджанець Зеленбуд акція Дереводень  
Матеріали по темі