Місто

Влада Житомира хоче виставити на аукціон приміщення біля Житнього ринку, за яке судилися, а на Покровській – продати брату ексголови ОДА

9 квітня 2021, 15:01

Влада Житомира збирається дозволити приватизацію двох комунальних приміщень: на вул. Покровська, 135 – шляхом викупу, на вул.Хлібна, 16 – через аукціон.

Відповідні проєкти рішень сесії 8 квітня оприлюднені на сайті міської ради.

Приміщення площею 148 кв.м на вул. Покровська, 135 хоче викупити орендар приватне підприємство «Спектра-М» «із зарахуванням вартості невід’ємних поліпшень під час остаточного розрахунку за об’єкт приватизації». Зазначимо, що в 2019 році депутати дозволили цьому підприємству провести в зазначеному приміщенні невід’ємні поліпшення на суму 348,873 тис.грн (без ПДВ).

Відділ по управлінню та приватизації комунального майна має організувати проведення незалежної оцінки об’єкта приватизації, а остаточну ціну продажу затвердить сесія міської ради.

ПП «СПЕКТРА-М» зареєстроване в Житомирі в 2007 році, власниками є рідний брат колишнього голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича – Олександр Петрович Гундич, а також Ящук Ігор Миколайович (він же керівник), Основний вид діяльності підприємства – технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів.

Нежитлове приміщення загальною площею 54,3 кв.м, що складає 34/100 ід. частин нежитлового приміщення (розташоване в будинку, що є пам’яткою архітектури місцевого значення) на вул. Хлібна, 19 хочуть продати на електронному аукціоні.

Зазначимо, що це приміщення за інформацією міської ради орендувало мале приватне підприємство «Майстер АС». Водночас в липні 2019 року МПП звернулося до суду з позовом до комунального підприємства «Регулювання орендних відносин» про визнання незаконним та скасування рішення виконкому Житомирської міської ради №909 від 05.09.2019 в частині надання дозволу на укладення договорів оренди зазначеного приміщення строком на 6 місяців і спонукати КП до укладання договору строком на 2 роки 11 місяців.

В матеріалах суду зазначено, що з 1 вересня 2015 року МПП «Майстер АС» орендувало на вул.Хлібна, 19 приміщення площею 45 кв.м. під офіс. Перед завершенням терміну оренди підприємство звернулось до КП «Регулювання орендних відносин» із заявою про продовження терміну дії договору оренди нерухомого майна площею 45 кв.м. на строк 2 роки 11 місяців, але виконавчий комітет Житомирської міської ради прийняв рішення від 05.09.18 №909, яким надав дозвіл на укладення договору оренди нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста Житомира МПП «Майстер АС», а саме, на нежитлові приміщення площею 54,86 кв.м. за адресою: м.Житомир, вул.Хлібна, 19, для розміщення офісу, з орендною платою 61,74 грн без ПДВ за 1 кв.м., терміном на 6 місяців.

Позивач новий договір оренди не підписав і продовжив користуватися раніше орендованим приміщенням.

Скріншот з рішення суду

Рішенням від 23 червня 2020 року Господарський суд Житомирської області позов приватного підприємства задовольнив частково: рішення виконкому про оренду на 6 місяців скасували, а в решті вимог відмовив, тобто нового договору оренди немає.

Крім того, з 2019 року комунальне підприємство «Регулювання орендних відносин» Житомирської міської ради судилося з «Майстер АС», вимагаючи повернути орендоване приміщення на вул.Хлібна, 19 загальною площею 45 кв. м., яке здали в оренду в 2015 році, та сплатити 32 тис. 926,84 грн неустойки. Рішенням від 12 січня 2021 року Господарський суд Житомирської області залишив позов комунального підприємства без задоволення.

МПП «Майстер АС» зареєстроване в Житомирі в 1995 році, засновник – Рогаль Олександр Костянтинович, основний вид діяльності – неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Зазначимо, що повний тезка власника підприємства є директором ЗАТ «Житомирські ласощі».

Нагадаємо, в 2021 році влада дозволила приватизацію майже 40 об’єктів комунальної нерухомості, більшість з яких мають орендарів.

Як повідомляв Житомир.info, за 2018-2019 роки влада Житомира виславляла на аукціон кілька десятків комунальних приміщень, вдалося продати 12, в якому вони стані та з якими вивісками були наприкінці листопада 2020 року – дивіться у фоторепортажі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада приватизаці нерухомість вул. Хлібна вул. Покровська аукціон оренда  
Матеріали по темі