Суспільство

З вересня зміниться порядок видачі пенсій: гроші доставлятимуть лише людям з окремих категорій, іншим доведеться йти в банк

22 April 2021, 11:11

З 1 вересня 2021 року в Україні зміниться організація виплати і доставки пенсій та грошової допомоги. Додому гроші доставлятимуть лише людям з окремих категорій.

Про це 22 квітня Житомир.info нагадали в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області.

«Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову № 277 „Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”. Відповідно до постанови, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ „Укрпошта”», – йдеться у повідомленні.

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

• люди з інвалідністю І групи;

• особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

• особи, які досягли 80-річного віку;

• одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій з переліку https://www.pfu.gov.ua/1906048-perelik-bankiv-upovnovazhenyh-na-vyplatu-pensij/.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Нагадаємо, з 1 березня 2021 року в Україні розпочався автоматичний перерахунок пенсій. У Житомирській області індексацію провели для 310,3 тисяч осіб. Середній розмір підвищення – 210 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пенсія Пенсійний фонд ПФУ пенсіонер  
Матеріали по темі