Здоров'я

В Україні з 1 липня хочуть запустити «ковідні сертифікати», - МОЗ

6 травня 2021, 14:50

Міністерство охорони здоров’я опрацьовує впровадження ковідних сертифікатів – це робоча назва внутрішнього документа, який міститиме дані про вакцинацію, про зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19.

Про це 6 травня 2021 року повідомляє пресслужба МОЗ.

«Документ розробляють з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ. Його мета – вільне та безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу. Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров'я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати у додатку чи порталі «ДІЯ». До впровадження ковідних сертифікатів українці, яким зробили дві дози щеплення, зможуть отримати за їх запитом і за потреби пред'явлення при перетині державного кордону паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке наразі є чинним», - йдеться у повідомленні.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що документ планують розробити в найкоротші терміни і він може запрацювати вже з 1 липня.

«Вважаю, що нам це треба запускати всередині країни в максимально стислі терміни, якщо не в червні, то щоб із 1 липня він у нас на повну запрацював. Ми знаємо, які потенційно дані будуть вносити в ковідні сертифікати в європейських країнах, навколо чого триває дискусія. Моє бачення – нам треба давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований з сертифікатами ЄС», – пояснив міністр.

За словами Степанова, запуск внутрішнього ковідного сертифіката буде супроводжуватися певними перевагами для його власників. У такий спосіб українці будуть зацікавлені в тому, щоб перевірятися на ковід за перших же симптомів і не займатися самолікуванням.

«Як ви знаєте, у нас є проблема самолікування. Є велика кількість людей, про яких ми не знаємо – хворіли вони на COVID-19 чи ні. Якщо у них була легка форма хвороби, вони сиділи вдома, не ходили до лікаря і не робили тести. Якщо буде внутрішній сертифікат, який даватиме відповідні переваги за наявності зроблених тестів, – це буде як додатковий стимул не займатися самолікуванням», – вважає міністр.

Зазначимо, що станом на ранок 6 травня 2021 року за інформацією Міністерства охорони здоров’я в Україні щеплено проти COVID-19 783 812 осіб, з яких 24 494 – за минулу добу 5 травня. Станом на 05 травня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалася 519 165 людей. У Житомирській області вакциновано 26 817 осіб (вакциною COVISHIELD – 17 291, вакциною CORONAVAC – 2 246, вакциною COMIRNATY – 2 088, вакциною ASTRAZENECA – 5 190).

Як повідомляв Житомир.info, на території Житомирської області «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 діяв з 3 березня 2021 року. Область 5 травня вийшла з «червоної» зони у «жовту», а 6 травня вже стала «помаранчевою».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус вакцинація МОЗ вакцина  
Матеріали по темі