Влада

До суду передали справу по обвинуваченню колишнього директора департаменту Житомирської ОДА в службовій недбалості

11 May 2021, 12:44

До Корольовського районного суду надійшов обвинувальний акт стосовно вчинення кримінальних правопорушень під час будівництва амбулаторії в селі Борщів Радомишльського району, обвинувачуваних троє: директор ПП «Прогрес-Буд», інженер з технічного нагляду та ексдиректор департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА.

«До Корольовського районного суду м. Житомира 30 березня 2021 року з Житомирської обласної прокуратури надійшов обвинувальний акт відносно ОСОБА_1 по обвинуваченню у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.1 ст. 366 КК України, ОСОБА_2 за ч.5 ст.27, ч.5 ст.191, ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 366 КК України, ОСОБА_3 за ч. 2 ст. 367 КК України», - йдеться в ухвалі суду від 2 квітня.

ОСОБА_1 – це директор приватного підприємства «прогрес-Буд» Дмитро Парфенюк. Покарання за ч.5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Покарання за ч.1 ст. 366 (Службове підроблення) передбачає штраф від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 тис. грн до 68 тис. грн) або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ОСОБА_2 – інженер з технічного нагляду Олександр Докійчук, який також обвинувачується за ч.5 ст. 191 КК України.

ОСОБА_3 – директор департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА Євген Кульчицький, який був призначений на цю посаду 4 вересня 2018 року і звільнений 20 вересня 2019 року за угодою сторін. Кульчицький обвинувачується за ч.2 ст. 367 (Службова недбалість), карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 4 тис. 250 грн до 12 тис. 750 грн) або без такого.

Чергове засідання у справі призначене на 24 травня 2021 року.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 7 листопада 2018 року між департаментом регіонального розвитку Житомирської облдержадміністрації в особі директора департаменту Кульчицького, як замовника, та ПП «Прогрес-Буд»в особі директора Парфенюка, як підрядника, укладено договір підряду на виконання робіт по об`єкту «Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Центральна, 42 у с. Борщів Радомишльського району Житомирської області - будівництво». А потім директор «Прогрес-Буд» діючи за попередньою змовою з інженером технічного нагляду видав завідомо неправдиві офіційні документи, необхідні для проведення замовником розрахунку за виконані роботи по об`єкту на загальну суму 4 млн 585 тис. 266,30 грн. Директор департаменту ці документи підписав. При цьому, вартість фактично виконаних робіт та витрат становить 3 млн 616 тис. 621,53 грн, а вартість завищених робіт та витрат складає 968 тис. 644,77 грн.

Нагадаємо, у вересні 2020 керівнику житомирської фірми ПП «Прогрес-Буд» повідомили про підозру в розтраті майже 1 млн грн на будівництві сільської амбулаторії в селі Борщів Радомишльського району. В березні 2021 року прокуратура інформувала, що трьом особам повідомили про підозру щодо зайво перерахованих 1,6 млн грн бюджетних коштів за спорудження амбулаторії в селі Ірша Радомишльського району.

Як повідомляв Житомир.info, у вересня 2018 року ОДА анонсувала початок будівництва в Житомирській області 22 нових амбулаторій з проживанням для 1-2 лікарів. У 2018 році департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА провів тендери та уклав 22 договори на будівництво сільських амбулаторій на 1-2 лікарів з житлом. Вартість кожного договору становила понад 6,5 млн грн. Договори були укладені з п’ятьма фірмами-підрядниками, при цьому найбільшу кількість договорів було укладено з ПП «Прогрес-Буд». У листопаді ОДА повідомляли, що вже почали будівництво трьох амбулаторій. На початку березня 2019 року ОДА інформувала, що вже майже завершили зведення стін на 18 об’єктах.

У жовтні 2019 на брифінгу нового голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка говорили про цинізм при будівництві 22 нових сільських амбулаторій, які за однаковими проєктами мали бути зведені упродовж 7 місяців, проте роботи по жодній з них досі не завершені.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд амбулаторія ОДА Кульчицький тендер  
Матеріали по темі