Влада

На брифінгу в Житомирській ОДА розповіли про цинізм при будівництві нових сільських амбулаторій

16 October 2019, 11:57

У Житомирській області досі не завершене будівництво жодної з 22 амбулаторій.

Про це на брифінгу 16 жовтня повідомили голова облдержадміністрації Віталій Бунечко та його заступниця Наталія Остапченко.

«Було передбачено побудувати в Житомирській області 22 амбулаторії сімейного лікаря 158 млн 400 тис. грн. За результатами проведення відкритих торгів були укладені договори, кожному підряднику було відразу виплачено від 2,5 до 3 млн грн на придбання матеріалів. 20.02.2019 з проєктною «ТОВ «Проспект-Проект» було укладено договір щодо коригування проєктно-кошторисної документації. Передбачений термін будування таких амбулаторій – близько 7 місяців, а на сьогоднішній день будівництво жодної з них не завершене», - повідомила заступниця голови ОДА Наталія Остапченко.

Вона детально розповіла про підрядників та їхні об’єкти, ступень готовності яких не перевищує 30-40%.

«На середину жовтня 2019 року в Житомирській області не побудовано жодної амбулаторії, а з державного та місцевого бюджетів вже витрачено на їх будівництво 107 млн грн», - повідомила Остапченко.

«Цинізм ситуації в тому, що взяли 22 типових проєкти за 7,2 млн грн. Житомирська організація «Проспект-проект» продала один раз Житомирській обласній адміністрації свої проєкти, а коли з’ясувалося, що потрібна прив’язка до місцевості, то їм знову заплатили кошти за уточнення проєктів – більше 3 мільйонів гривень, але уточнених проєктів досі не має. За нашими даними є один сметчік в цій супер-проєктній організації. Один з власників цієї організації ганяє навколо обласної державної адміністрації, верещить, що його заганяють правоохоронні органи, добіг вже до Києва – все намагається «рєшить вопрос», - сказав Віталій Бунечко.

Нагадаємо, власниками ТОВ «Проспект-проект» є Сергій Грабчук та Ірина Пухтаєвич – дружина Михайла Пухтаєвича, який був депутатом міської ради в 2010-2014 роках, в 2015 році був першим заступником голови Луганської військово-цивільної адміністрації. Сергій Грабчук у 2015 році кілька місяців працював директором департаменту містобудування, архітектури та будівництва облдержадміністрації.

Як повідомляв Житомир.info, у вересня 2018 року ОДА анонсувала початок будівництва в Житомирській області 22 нових амбулаторій з проживанням для 1-2 лікарів рамках програми президента Петра Порошенка «Сільська медицина». В листопаді повідомляли, що вже почали будівництво трьох амбулаторій. На початку березня 2019 року ОДА інформувала, що вже майже завершили зведення стін на 18 об’єктах.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОДА амбулаторія Бунечко Остпаченко  
Матеріали по темі