Місто

За вихідні у Житомирі випало майже 200% місячної норми опадів

31 May 2021, 11:30

Останні травневі вихідні (29-30 травня) у Житомирській області видалися дощовими: потужні зливи накрили увесь регіон. Найсильніше дощило в обласному центрі: тут трохи більш ніж за дві доби випало 192% місячної норми опадів.

Про це Житомир.info 31 травня повідомив Житомирський обласний центр з гідрометеорології.

«Внаслідок переміщення через територію області серії атмосферних фронтів 28-31 травня 2021 року переважала дощова погода. Найбільш інтенсивні дощі пройшли вдень 30 травня на переважній частині території області, вночі 31 травня 2021 року – в південних районах та м. Житомирі. У західних і центральних районах області випали значні дощі інтенсивності 18-22 мм, відмічались грози – жовтий рівень небезпечності (НМЯ І). Епіцентр негоди знаходився в м. Житомирі, до кінця доби 30 травня відмічався надзвичайний дощ з кількістю опадів 84 мм (виділено редакцією), що відповідає червоному рівню небезпечності (СМЯ ІІІ). До ранку 31 травня в Житомирі випало ще 21 мм дощу, що в сумі становить 105 мм (виділено редакцією), і для такого періоду часу (день 30.05 та ніч 31.05) відповідає критерію сильний тривалий дощ (СМЯ ІІ, помаранчевий рівень)», – йдеться у повідомленні.

Інформація про кількість опадів згідно з даними спостережень метеостанцій Житомирської області наведена в таблиці:

Зазначено, що інтенсивні затяжні дощі обумовили на більшій частині території області перезволоження верхніх шарів ґрунту. Місяцями в південних районах, де за добу випало більше 1,5 місячної норми дощів локального зливового характеру, відмічається застій води в понижених місцях рельєфу, затоплення та змив овочевих культур у приватних господарствах.

Нагадаємо, 30 травня Житомир накрила потужна злива. Вже традиційно затопило вулицю Покровську на перехресті з вулицею Грушевського. Житомиряни скористались можливістю, «запропонованою» погодою, та плавали затопленою вулицею на водному мотоциклі і надувному матраці.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дощ злива погода синоптики  
Матеріали по темі